אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השופט מני מזוז הודיע במפתיע על פרישתו מבית המשפט העליון צילום: עמית שאבי

השופט מני מזוז הודיע במפתיע על פרישתו מבית המשפט העליון

מזוז, בן 65, יפרוש 5 שנים לפני הגיעו לגיל הפרישה לגמלאות במערכת השיפוט העומד על 70; הוא מסר את החלטתו לנשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, ולשר המשפטים אבי ניסנקורן. לפי ההערכה, הסיבה לפרישתו המוקדמת היא תחושת מיצוי. מזוז: "מודה לנשיאה, לחברותיי ולחבריי השופטות והשופטים על ההזדמנות שניתנה לי לכהן לצידם"

07.12.2020, 19:01 | ענת רואה

שופט בית המשפט העליון, השופט מני מזוז, הודיע כי קיבל החלטה אישית לפרוש מכהונתו; כך הודיעה לפני זמן קצר דוברת בתי המשפט. מזוז בן 65, כך שפרישתו תצא אל הפועל 5 שנים לפני גיל הפרישה לגמלאות במערכת השיפוט, העומד על 70.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הודעת הנהלת בתי המשפט, השופט מזוז מסר את החלטתו לנשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, ולשר המשפטים, חה"כ אבי ניסנקורן, ועל פי בקשתו נקבע מועד פרישתו ליום 30.4.2021. 

השופט מני מזוז, צילום: עמית שאבי השופט מני מזוז | צילום: עמית שאבי השופט מני מזוז, צילום: עמית שאבי

לפי ההערכה, הסיבה לפרישתו המוקדמת של מזוז נובעת מתחושת מיצוי, בדומה למשל לשופט בית המשפט העליון צבי זילברטל שפרש ב-2017 - גם הוא כ-5 שנים לפני מועד הפרישה האפשרי. זילברטל הסביר אז שהסיבה לפרישה המוקדמת היא עומס העבודה המוטל עליו.

"נשיאת בית המשפט העליון ושר המשפטים הביעו צער על פרישתו הצפויה של השופט מזוז ומאחלים לו הצלחה", נמסר.

השופט מזוז מסר: "בתום שש וחצי שנות כהונה בבית המשפט העליון וכארבעים שנה שאותן הקדשתי לשירות הציבורי, הגעתי מטעמים אישיים לכלל החלטה לסיים את כהונתי כשופט בית המשפט העליון. בשנים האחרונות הקדשתי את מירב זמני ומרצי לעשייה שיפוטית ואני מודה לנשיאה, לחברותיי וחבריי השופטות והשופטים על ההזדמנות שניתנה לי לכהן לצידם ולתרום יחד עמם לקידום שלטון החוק ולשמירה על ערכי הדמוקרטיה בישראל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות