אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריאות וספורט לא הולכים יחד? צילום: יאיר שגיא

דעה

בריאות וספורט לא הולכים יחד?

לדיונים הפופולריים ברשת שנוגעים לכוכבי ספורט נציגי משרד הבריאות מגיעים, זה טוב להרוויח נקודות במדיה החברתית. פחות מעניין אותם נהג מונית שצריך חדר כושר או ילד בן 4 שנרשם לחוג קפוארה

08.12.2020, 08:01 | אוריאל דסקל
אתמול בבוקר היה אמור להתקיים בוועדת הקורונה דיון על מתווה להשבת ענפי הספורט לפעילות סדירה, אבל זה לא קרה. כי בכירי משרד הבריאות — המנכ”ל וראש שירותי בריאות הציבור — פשוט לא הגיעו.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

לדיונים הפופולריים שמופיעים באתרי הספורט נציגי משרד הבריאות ומשרד הספורט מגיעים. ברור שהם יגיעו. זו העבודה, ובכל זאת, חזרה לפעילות של כוכבי ספורט עם מלא עוקבים באינסטגרם יכולה לעשות טוב בגזרת המדיה החברתית.

הפגנה למען פתיחת חדרי כושר ביולי, צילום: יאיר שגיא הפגנה למען פתיחת חדרי כושר ביולי | צילום: יאיר שגיא הפגנה למען פתיחת חדרי כושר ביולי, צילום: יאיר שגיא

 

אולי אפשר לקבל איזה תיוג מכוכב מכבי חיפה שמודה לשר הספורט על כך שאישרו לו לחזור לעבודה. ואם איזה ג'ודקא שזוכה במדליית זהב מוסר תודה דרך מצלמות ערוץ ספורט כלשהו, אז וואי וואי איזו הצלחה כבירה.

 

אבל מה בקשר לעובדת הייטק בת 42 שצריכה לשחות בשביל הגב שלה? מה לגבי נהג המונית שחייב להיות שלוש פעמים בשבוע בחדר כושר בשביל להרגיש טוב יותר עם עצמו? ומה עם הילד בן ה־4 עוד מעט שהתחיל חוג קפוארה והתאהב, אבל כבר חודשים שאסור לו לעשות את זה? זה לא אכפת לנציגי הממשלה. ענף הכושר בישראל עומד בפני קריסה כלכלית, ונציגי משרד הבריאות פשוט שוכחים ממנו. ולא רק שהם שוכחים ממנו, הם שוכחים מיליוני ישראלים שמתאמנים בשביל הגוף והנפש.

ובאמת, לא שממשלת ישראל עושה קולות שאכפת לה, אבל לפי נתוני עמותת עלם לנוער במצבי סיכון, מצב הנוער בישראל בזמן הסגר אינו טוב. בעלם מקבלים הרבה יותר פניות מנערים ונערות שסובלים מדיכאון (פי שלושה יותר מהשנה שעברה), הרבה יותר בני נוער שותים, מעשנים ומשתמשים בסמים (פי שניים), והשנה פי 1.5 בני נוער פגעו בעצמם לעומת אשתקד.

המבוגרים סובלים מכך שאין להם את הפעילות הספורטיבית שהם היו רגילים אליה, עבור בני נוער זה עוד יותר חמור ואת ההשלכות נרגיש בעתיד.

אבל נערה דיכאונית או נהג מונית שרירי לא יודו לשר באינסטגרם עם 125 אלף עוקבים, אז למה שלמישהו בממשלה יהיה אכפת מהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות