אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוקף את רמי לוי: מוטי בן משה מציע 165 מיליון שקל לרכישת ישראייר צילום: עמית שעל

עוקף את רמי לוי: מוטי בן משה מציע 165 מיליון שקל לרכישת ישראייר

שווי ההצעה של דור אלון שבשליטת בן משה עומד על 165 מיליון שקל לחברה: 100 מיליון שקל מהסכום במזומן ו-30 מיליון שקל באמצעות 2.4% ממניות דור אלון, 18 מיליון שקל מוצעים כאופציות פוט למניות דור אלון שיקבלו המחזיקים, 17 מיליון שקל ויתור על חוב של אי.די.בי לישראייר; כזכור, רמי לוי ושלום חיים הציעו כל אחד 90-95 מיליון שקל עבור ישראייר

08.12.2020, 11:05 | גולן חזני
מוטי בן משה מעלה משמעותית את ההצעה שלו לרכישת ישראייר ונוטל את ההובלה מבין המשקיעים המקומיים שמתמודדים על רכישת החברה. לכלכליסט נודע כי דור אלון שבשליטת בן משה מציעה 165 מיליון שקל עבור מניות חברת התעופה.

קראו עוד בכלכליסט

במסמך שהגישה לנאמן אי.די.בי אופיר נאור נכתב כי שווי ההצעה עומד על 165 מיליון שקל לחברה. פירוט ההצעה: 100 מיליון שקל מהסכום הינו במזומן ו-30 מיליון שקל באמצעות 2.4% ממניות דור אלון שנסחרת בשווי של 1.235 מיליארד שקל בבורסה. 18 מיליון שקל נוספים מוצעים כאופציות פוט למניות דור אלון שיקבלו המחזיקים. 17 מיליון שקל ויתור על חוב של אי.די.בי לישראייר.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

ההצעה הקודמת של דור אלון עמדה על 100 מיליון שקל במזומן. בן משה מעמיד אמנם מספר תנאים למילוי כדי להשלים את העיסקה, מה שעלול להרתיע מעט את מחזיקי האג"ח סידרה ט' של אי.די.בי שייהנו מתמורת המכירה. אבל מרכיב המזומן עולה משמעותית על שני המתמודדים האחרים, רמי לוי ושלום חיים באמצעות ביג'יאיי הבורסאית וכנפיים גלובל של משפחת בורוביץ' - שניהם הציעו 90-95 מיליון שקל.

זאת ועוד, קיימת הצעה של באדיה קפיטל הקנדית יחד עם קרן חברת אוסטרלית בסך 170 מיליון שקל, אולם זו נעדרת בינתיים ערבויות ולא נלקחת עדיין בחשבון בידי המחזיקים.

הזינוק בשווי ההצעות משקף את המוניטין שמקבלת ישראייר, בניהולו של אורי סירקיס בתחום התעופה, כמובילת שוק בתקופת הקורונה, וכמי שמובילה את הטיסות לדובאי עם חתימת הסכם השלום. ההצעות מגיעות אחרי שנאור כבר המליץ בשבוע שעבר לבית המשפט לקבל את ההצעה של רמי לוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות