אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית דין לעררים על החלטות רשות המסים בנוגע למענקי קורונה לעסקים החל לפעול

בית דין לעררים על החלטות רשות המסים בנוגע למענקי קורונה לעסקים החל לפעול

ביה"ד הוקם במסגרת התוכנית לסיוע כלכלי עקב הקורונה, והוא מאפשר לבעלי עסקים שמחזור פעילותם נפגע ושהגישו בקשה לרשות המסים למענק ושזו נדחתה, להגיש ערר על ההחלטה

08.12.2020, 12:40 | ענת רואה

בימים אלו החל לפעול במשרד המשפטים בית דין חדש לעררים שמכונה "ועדת ערר לענייני קורונה - השתתפות בהוצאות קבועות לעסקים".

בית הדין הוקם במסגרת חוק התוכנית לסיוע כלכלי בשל נגיף הקורונה, והוא מאפשר לבעלי עסקים שמחזור פעילותם נפגע בשל התפשטות נגיף הקורונה, ואשר הגישו בקשה לרשות המסים לקבל מענק בגין 'הוצאות קבועות' אך בקשתם נדחתה או אושרה חלקית - להגיש ערר על החלטת רשות המסים בהשגה על קביעה זו.

קראו עוד בכלכליסט

בראש בית הדין מונתה לעמוד עו"ד תמר שטיינר, לשעבר רשמת המקרקעין במחוז תל אביב, במשרד המשפטים. בדברי ההסבר להצעת החוק הוסבר כי ההגבלות שהוטלו על המשק לרבות ההגבלה על פתיחת מקומות עבודה ועל התייצבות עובדים במקומות עבודתם אינם מאפשרות לקיים שגרת עבודה רגילה, דבר שהביא לצמצום משמעותי של הפעילות העסקית של חלק ניכר מענפי המגזר העסקי.

רשות המסים רשות המסים רשות המסים

עוד הוסבר כי עסקים שפעילותם נפגעה יכולים אמנם לצמצם את הוצאותיהם המשתנות כגון רכישות מספקים או תשלומי שכר, אולם 'ההוצאות הקבועות' – חשמל, מים, ארנונה, ביטוח, תשלומי שכירויות וכדומה – הן הוצאות שלא ניתן להימנע מהם גם בתקופה זו.

על רקע זה, ועל מנת לסייע בידי אותם בעלי העסקים שנקלעו למשבר כלכלי עקב משבר הקורונה שפקד את המדינה כולה, נקבעה בחוק הזכאות לקבלת מענק לעסקים אשר כושר השרידות שלהם נמוך מלכתחילה, כדי שיסייע להם בתשלום ההוצאות הקבועות.

את הבקשה לקבלת המענק ניתן להגיש לרשות המסים בהתאם לקריטריונים הקבועים בחוק, ובמידה והבקשה תיענה בסירוב ולאחר הליך של השגה לרשות המסים, ניתן יהיה לפנות לבית הדין החדש, המשמש כערכאת ערעור על החלטות רשות המסים בנושא זה. במטרה ליעל את תהליכי העבודה נמסר כי בית הדין החדש פועל באמצעים דיגיטליים.

סיגל יעקובי סיגל יעקובי סיגל יעקובי

סיגל יעקבי, מ"מ מנכ"לית משרד המשפטים מסרה: "מאז כניסת החוק לתוקף פעל המשרד באינטנסיביות ובתהליך עבודה מואץ להקמת בית הדין לרבות פיתוח מערכות מחשוב, אפיון תהליכי עבודה איוש משרות הדיינים וכיו״ב. הקמת בית הדין החדש מצטרפת למהלכים נוספים שמשרד המשפטים מקדם למיצוי זכויותיהם של האזרחים, כשבמקרה זה מדובר בשירות מהותי עבור קהילת בעלי העסקים שנפגעו כתוצאה מהגבלות הקורונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות