אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורקה סקיוריטי גייסה 55 מיליון דולר לאבטחה בענן צילום: אורקה סקיוריטי בע"מ

אורקה סקיוריטי גייסה 55 מיליון דולר לאבטחה בענן

המימון שגייסה אורקה סקיוריטי מתווסף ל-20.5 מיליון דולר שגויסו בסבב A ו- 6.5 מיליון דולר שגויסו בסבב סיד, וישמש את החברה להאיץ את פיתוח הפלטפורמה שלה וכן את התרחבותה העולמית

08.12.2020, 15:57 | מאיר אורבך

חברת הסייבר הישראלית אורקה סקיוריטי (Orca Security) גייסה בסך 55 מיליון דולר בסבב B בהובלת קרן ICONIQ Growth ובהשתתפות משקיעים קודמים: GGV Capital, YL Ventures ו- Silicon Valley CISO Investment. עד כה גייסה החברה כ-82 מיליון דולר בפחות משנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

מימון זה יאפשר לאורקה סקיוריטי לחזק את מעמדה בתעשיית אבטחת הענן בעזרת פתרון מבוסס הקשר המספק נראות מלאה ומעמיקה לתוך סביבות ענן AWS, Microsoft Azure ופלטפורמת הענן של גוגל, ללא נוכחות על שרתי הענן עצמם.

אורקה נוסדה בידי אבי שועה (המנכ"ל), גיל גרון, מתן בן גור ולירן אנתבי (ארכיטקטים בכירים לתוכנה), הדס אמיתי, שי פילוסוף ווג’די זאבט (מפתחים בכירים) ואתי שפיגל-חוברה (מנהלת הצלחה), כולם יוצאי חברת צ'ק פוינט. המימון שגייסה אורקה סקיוריטי מתווסף ל-20.5 מיליון דולר שגויסו בסבב A ו- 6.5 מיליון דולר שגויסו בסבב סיד, וישמש את החברה להאיץ את פיתוח הפלטפורמה שלה וכן את התרחבותה העולמית. עד סוף 2021, אורקה סקיוריטי מתכננת לשלש את צוות המחקר והפיתוח ולהרחיב את צוות המכירות שלה לכ-30 עובדים כדי לעמוד בביקוש מצד לקוחות ברחבי העולם. בנוסף, החברה מתכננת לפתוח משרדי מכירות חדשים באנגליה ואוסטרליה כדי לספק מענה לשווקים באירופה ואסיה פסיפיק.

"כיום הגישה לאבטחת ענן שגויה מיסודה. צוותי סקיוריטי בארגונים נאלצים לבזבז זמן יקר בהתקנה ובתפעול אייג'נטים במקום לנהל את איומי האבטחה האמיתיים", אומר שועה ל"כלכליסט, "למעשה, הפתרונות הקיימים כיום רואים את משאבי הענן כרשימות בודדות בזמן שהאקרים מחפשים וקטור התקפה. אורקה סקיוריטי משנה את כללי המשחק בעזרת פתרון שמציג את משאבי הענן דרך נקודת המבט של התוקף".

המנכ"ל אבי שועה וגיל גרון, חברת סייבר אורקה סקיוריטי, צילום: אורקה סקיוריטי בע"מ המנכ"ל אבי שועה וגיל גרון, חברת סייבר אורקה סקיוריטי | צילום: אורקה סקיוריטי בע"מ המנכ"ל אבי שועה וגיל גרון, חברת סייבר אורקה סקיוריטי, צילום: אורקה סקיוריטי בע"מ

"גייסנו 55 מיליון דולר חצי שנה אחרי הגיוס הקודם שלנו. הוסיף שועה, . גדלנו בתקופה הנוכחית בקצב מטורף. אנחנו כיום מעל 70 איש למרות שחשבנו שנהיה בזמן הזה רק 50. תחזית המכירות שלנו גדלה פי 10 ממה שתיכננו. יש דרישה עצומה למוצרים שלנו ויש צורך להגדיל את צוות המכירות, נפגשנו עם אייקוניק, שהם שותף שמאמין מאוד במה שאנחנו עושים וכל המשקיעים שלנו רצו להשתתף בהשקעה, כולל הקרן של מנהלי אבטחת המידע".

"החזון שלנו הוא להיות חברת אבטחת המידע המשמעותית בענן", אומר שועה, נעבור בעוד שנה את ה-100 עובדים ונגיע לעשרות רבות אם לא מאות של לקוחות".

"רוב עובדי החברה בישראל ואף שכרנו בניין נוסף ברחוב המסגר", אומר שועה שעבר לגור בארצות הברית. "כל שאר השותפים נשארו בארץ. בארה"ב אנחנו עדיין עובדים מהבית ולא פגשתי את המשקיעים שלנו פנים אל פנים אף פעם. חשבנו להיפגש לקפה באמצע הדרך אבל החלטנו שלא מתאים כרגע. המשרדים בישראל פתוחים ואנו מאפשרים גם לעבוד מהבית, בנוסף שכרנו משרדים גדולים ויש לנו המון שטח שמאפשר לעבוד בקפסולות משמעותיות. אנחנו לא מכריחים אף אחד לבוא למשרד אבל מאפשרים לעבוד לפי הכללים. בפועל, הרבה אנשים רוצים לבוא. את חצי מהעובדים שלי כיום עדיין לא ראיתי. לא הייתי במשרדים שלי וזה מאוד מוזר לי. יש לי עובדים של 11 חודשים של פגשתי מעולם אבל זה העולם שאנחנו חיים בו כיום".

שלא כמו פתרונות אבטחת ענן מתחרים אשר נבנו בסביבות מקומיות (on-prem), אורקה סקיוריטי נולדה בענן עבור הענן. אורקה מתייחסת לכל הנכסים של לקוחותיה בענן כאל רשת נכסים הקשורים ביניהם, וכן מתעדפת סיכונים על סמך חומרת החולשה בשילוב עם ההקשר הסביבתי, לרבות נגישות והנזק הפוטנציאלי לפעילות העסקית. הֶקשֵר זה מסייע גם לצמצם את אלפי התראות האבטחה ולהתמקד באלו החשובות באמת, תוך מתן פתרון אפקטיבי לטיפול בהן.

"התרשמנו מאד מהעוצמה, פשטות ההתקנה והיעילות של הטכנולוגיה של אורקה סקיוריטי. אנו מאמינים בפוטנציאל של החברה לפתור את אחת הבעיות הגדולות ביותר כיום באבטחת ענן", אמר מתיו ג'ייקובסון, שותף מנהל ב- ICONIQ Growth. "זכינו לשתף פעולה עם הרבה חברות מובילות בשוק שניחנו בצמיחה מהירה ויש לנו אמון מלא ביכולת ארוכת הטווח של אורקה סקיוריטי להיות מובילה טכנולוגית בתחומה".

הרחבת שיתופי פעולה גלובליים

במקביל לגיוס, אורקה סקיוריטי מרחיבה גם את רשת השותפים העולמית שלה וצפוייה להודיע על תוכנית שותפים רשמית בחודשים הקרובים. החברה ממוקדת בבניית שיתופי פעולה בדגש על שווקים שבהם היא צוברת לקוחות חדשים לרבות ארה"ב, אנגליה, גרמניה, אוסטרליה ויפן.

"תגובת השוק לאורקה בשנה האחרונה הייתה מדהימה. לצד הזכייה בפרסים רבים בתעשייה, אורקה נהנית מאימוץ נרחב הן על ידי ארגונים גדולים והן על ידי צוותי האבטחה בחברות קטנות עד בינוניות, אשר הגדילו את הכנסות החברה פי עשר מאז גיוס סבב A", אמר אורן יונגר משקיע בקרן GGV Capital. "הפתרון שמציעה אורקה לאבטחת הענן ללא אייג'נטים פורץ דרך ומקדים את זמנו", אמר יואב לייטרסדורף, שותף מנהל בקרן ההון סיכון YL Ventures. "המהירות שבה טכנולוגיית ה-SideScanning של אורקה שינתה את התעשייה עלתה על התחזיות הטובות ביותר שלנו. הודות לצוות טכנולוגי יוצא מן הכלל וגישה ייחודית וחדשנית לאבטחת ענן, אורקה הצליחה למשוך אליה את בכירי התעשייה, לקוחות בפרופיל גבוה והבטיחה מימון בסכום כולל של 82 מיליון דולר בפחות משנתיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות