אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האלכוהול יוזל? משרד הכלכלה יאפשר יבוא מקביל מכל העולם צילום: Diageo

האלכוהול יוזל? משרד הכלכלה יאפשר יבוא מקביל מכל העולם

על פי נתוני המשרד, מחירי המשקאות האלכוהוליים בישראל גבוהים ב-55% בממוצע, ביחס למדינות ה- OECD והמהלך אמור להגביר את התחרות בשוק ולהוריד מחירים

08.12.2020, 17:00 | אורנה יפת

משרד הכלכלה מרחיב את האפשרות ליבוא מקביל של משקאות אלכוהוליים. נוהל חדש של המשרד יאפשר לייבא לארץ משקאות אלכוהוליים שנרכשו מספק מורשה של יצרן משקאות, גם ממדינות שכיום אין מהן יבוא ישיר.

קראו עוד בכלכליסט

במשרד הכלכלה מצפים, כי המהלך יגביר את התחרות בשוק המשקאות האלכוהוליים, ויביא לירידת מחירי האלכוהול בעשרות אחוזים. על פי נתוני המשרד, מחירי המשקאות האלכוהוליים בישראל גבוהים ב-55% בממוצע, ביחס למדינות ה- OECD.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

יחד עם זאת, היבואנים עדיין יידרשו לעמוד בבדיקת מעבדה כדי לוודא שהמוצר המיובא יהיה זהה למוצר המקביל שמיובא ביבוא הישיר, וכן להראות קשר ישיר בין ספק המוצרים ליצרן - דרישה המעלה את השאלה האם אכן מדובר במהלך שיקל על יבוא מקביל, שכן יבואנים שאינם רשמיים לא מחזיקים בידם את מסמכי שרשרת הייצור והאספקה שעבר המוצר ובמרבית המקרים גם אין להם גישה לנתונים מסוג זה.

עוז כץ, מנהל מינהל תעשיות במשרד הכלכלה והתעשיי: "השינוי שיאפשר פתיחת השוק ליבוא מקביל נבחן מזה זמן רב ומחייב הרחבת השוק, באופן מבוקר, הדואג גם לבריאות הצרכנים, אבל גם לעלויות המשקאות שהם רוכשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות