אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גדעון סער מקים מפלגה חדשה: "הליכוד הפך לכלי שרת עבור האינטרסים של נתניהו" צילום: עמית שעל

גדעון סער מקים מפלגה חדשה: "הליכוד הפך לכלי שרת עבור האינטרסים של נתניהו"

ח"כ סער הודיע על פרישה מהליכוד והתמודדות עצמאית בבחירות הקרובות; לדבריו, "צו השעה - החלפת שלטון נתניהו"; הוא אמר כי יתפטר מיידית מהכנסת; הליכוד: "סער עוזב כי הפסיד בפריימריז"

08.12.2020, 20:12 | צבי זרחיה ו-ynet

ח"כ גדעון סער הודיע הערב (ג') על עזיבת ביתו הפוליטי בליכוד והתפטרותו המיידית מהכנסת. סער הכריז כי לא יתמוך בראש הממשלה בנימין נתניהו בבחירות הבאות. שם התנועה של סער - "תקווה חדשה".

קראו עוד בכלכליסט

"הממשלה נוכחית ביזתה את האמון הציבורי שניתן לה עם הקמתה", אמר סער בפתח דבריו. "לפני שנה ניסיתי לחולל שינוי. התמודדתי מול נתניהו על ראשות המפלגה וקיבלתי את הכרעת חברי הליכוד. אולם כל מה שקרה בשנה האחרונה רק חיזק את הכרתי כי השינוי בהנגת המדינה הוא הכרחי". סער מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי המפלגה הפכה לכלי שרת לאינטרסים שלו.

"הליכוד היה ביתי הפוליטי ובמידה רבה גם הרגשי. חברי הליכוד, אותם אני אוהב ואליהם אני קשור, שלחו אותי פעם אחר פעם לייצגם. התייסרתי תקופה ארוכה עם ההחלטה, אבל הליכוד שינה את פניו בשנים האחרונות באופן דרמטי ומואץ. המפלגה התרחקה מאוד מדרכה הממלכתית ואפילו מהמהות הגלומה בשם המפלגה. התנועה הפכה לכלי שרת עבור האינטרסים אישיים של העומד בראשה, כולל כאלה הנוגעים למשפטו הפלילי. את הנאמנות לדרך, לערכים ולרעיון החליפו חנופה והתבטאויות שגובלות בפולחן אישיות לאדם בשר ודם".

גדעון סער
גדעון סער צילום: עמית שעל

הקמתה של מפלגת ימין חדשה, עשויה להקשות על נתניהו להרכיב ממשלה, אם תצבור מספר גבוה של מנדטים. סער מיודד עם ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) ששוקל להתמודד לכנסת יחד עם יועז הנדל במסגרת רשימת ימינה. לא מן הנמנע שיוצע להם להתמודד יחד עם סער.

סער, לחץ אשתקד על רה"מ בנימין נתניהו לקיים פריימריז על ראשות הליכוד. בפריימריז האחרונים זכה נתניהו בכ-72.5% וסער-27.5%. 

סער זכה במקום הרביעי בפריירמיז שנערכו בליכוד בפברואר 2019. חרף זאת, לא שולב בממשלת נתניהו, אף שאליה מונו גם בתקופת המעבר חברי כנסת שזכו במקומות נמוכים ממנו כמו אמיר אוחנה שמונה כשר המשפטים בממשלת המעבר והשר לביטחון פנים בממשלה הנוכחית.

לפני כחודש הציג סער לנתניהו תוכנית להדברת התחלואה בלא צורך בסגר ארצי, אלא, שנתניהו לא פעל לממשה.

סער, זוכה לאהדה רבה בליכוד, וכן בקרב חוגי ימין. ב-17 בספטמבר 2014 הכריז על נטילת פסק זמן מהפוליטיקה. הוא שב בבחירות שנערכו באפריל 2019.

במערכת הפוליטית מעריכים שלא מן הנמנע שלמפלגה החדשה תצטרף ח"כ יפעת שאשא ביטון. יו"ר כולנו משה כחלון וסער מאוד מיודדים. סער גם בקשר עם הרמטכל לשעבר גדי איינזקוט.

דקות ספורות לאחר שחבר הכנסת גדעון סער הודיע הערב (שלישי) על עזיבת הליכוד, במפלגה פתחו במתקפה חריפה נגדו והאשימו אותו בחבירה ליו"ר האופוזיציה יאיר לפיד.

"סער עוזב כי הוא הובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים של הליכוד שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה", אמרו במפלגה. "סער, שנשבע פעם אחר פעם ש'הליכוד הוא ביתי ולא אפרוש אם אפסיד, אני לא מאמין ברסיסי מפלגות' - הובס, הפר את כל הבטחותיו ונטש את הליכוד דווקא בשעה שראש הממשלה נתניהו מביא מיליוני חיסונים לאזרחי ישראל, הוריד את התחלואה והתמותה לאחת הרמות הנמוכות בעולם ומביא הסכמי שלום היסטוריים. סער החליט לנטוש את הימין, לחבור ללפיד ולהצטרף לרשימה ארוכה של פוליטיקאים שנטשו את הליכוד ואחר כך התרסקו לחלוטין. כמו בעבר, הליכוד יישאר מאוחד ומלוכד ואם ייגרר לבחירות - יינצח". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות