אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ובחרת בחיים "תסגור את העיניים ותלך איתם" צילום freepik

ובחרת בחיים "תסגור את העיניים ותלך איתם"

מיכאל פסחוביץ לעולם לא ישכח את הרגע שבו שאל את חברו מדוע הוא לא רואה אותו עוד בדיאליזה

09.12.2020, 08:58 | בשיתוף medlead

כליות

התשובה של החבר שינתה לו ולאשתו אורית את החיים. "מד-ליד" השיב החבר. "עברתי השתלה בחו"ל דרך החברה הזו, תסגור את העיניים ותלך איתם" וזה בדיוק מה שמיכאל ואשתו עשו. חברת מדליד היא מרכז סיוע בינלאומי המעניק ייעוץ, הכוונה ושירותים מנהליים רפואיים בתחום השתלות האיברים בחו"ל. בעל החברה הוא רוברט שפולנסקי, Robert Shpolinske אזרח ישראלי שהחליט להיאבק במציאות העגומה של חולי אי ספיקת כליות בישראל. חולים אלו חווים סבל כפול. ראשית, הסבל של המחלה עצמה שהמשמעות שלה היא תפקוד לקוי של הכליות וכתוצאה מכך חוסר סינון תקין של הרעלים מהגוף. לפרטים נוספים על כשל כלייתי וטיפול באי ספיקת כליות לחצו כאן. שנית, הסבל של הבירוקרטיה בארץ והקושי לזכות לתרומת כליה. שני הדברים קטלניים. המחלה עצמה סופנית. לא ניתן לרפא רקמת כליה שניזוקה, וגם במקרה של טיפולי דיאליזה, התפקוד הכלייתי מוחלף בכ-10% בלבד, ולכן הארכת החיים תימשך עד לכ-6 שנים.

כמו כן, הקושי לעבור השתלה בארץ מביא לכך שמידי שנה 1,600 איש מתים בהמתנה להשתלת כליה, וליתר דיוק בהמתנה לכניסה לרשימת הממתינים ליום שבו יתבשרו כי נמצא מי שיוכל לתרום כליה. סיפורו של מיכאל שופך אור על הנושא.

לבדוק אם הוא נושם בגיל 45

אורית, אשתו של מיכאל, מתארת מצב בלתי אפשרי, כאשר היה עליה להתעורר מידי בוקר ולבדוק אם בעלה נושם בגיל 45. מיכאל מצדו מספר שהתחיל טיפולי דיאליזה, אולם למרבה הצער רק הרגיש "יותר גרוע ויותר גרוע". אשתו מוסיפה ומחדדת שהדיאליזה אמנם עוזרת ותומכת, אך היא גם הורסת את הגוף בכל טיפול וטיפול. בשלב זה מיכאל לא היה מודע כלל לחברת medlead וסרב לרעיון של השתלה בחו"ל מבחינה כספית. במקום זאת נכנס לתור הארצי של השתלות. יחד עם זאת, לאחר שנתיים של המתנה נאלץ לשנות את דעתו, כאשר הגיע לסכנת מוות מיידית. בשלב זה התוודע לחברה מדליד על ידי חבר שפגש, ומכאן סיפורו משתנה מן הקצה אל הקצה.

החששות

אורית מספרת שההמלצות על מד-ליד היו רבות ובכל זאת החששות קיננו בהם, ולכן היא מבינה את כל מי שחושש. יחד עם זאת היא מבהירה שאין ממה לחשוש. לאחר הטיסה לצורך ההשתלה מיכאל ואורית מתארים ליווי צמוד של נציגי החברה וזמני טיפול ובדיקות שהם לא היו רגילים אליהם כלל וכלל. כבר למחרת מיכאל עבר את כל הבדיקות. וחודש בלבד (!!) לאחר מכן נכנס לניתוח. אורית מספרת על האושר גדול שבהתאוששות של בעלה, ששוב היה יכול להתפנות באופן עצמאי. אפילו הדבר הכביכול פעוט הזה נלקח ממנו, אך הושב לו בחזרה. בנוסף, מיכאל מתאר ליווי רציף 24 שעות של האחיות ומקצועיות ללא רבב של הצוות הרפואי בכללותו. וזאת בהתאם לאחד העקרונות החשובים של מדליד והוא שיתוף פעולה רק עם מרפאות מובחרות ברחבי העולם הכוללות צוותים מומחים ומנוסים מן השורה הראשונה. לאחר הניתוח מיכאל נשאר כשבוע בבית החולים וטס בחזרה לארץ. מידע נוסף אודות השתלת כליה בחו"ל בלינק הזה.

טיפול באי ספיקת כליות, צילום freepik טיפול באי ספיקת כליות | צילום freepik טיפול באי ספיקת כליות, צילום freepik

חיים רגילים

בניגוד לטיפולי הדיאליזה, המחלישים את הגוף ומלווים בתופעות לוואי קשות, השתלה מאפשרת למנותח לחזור לחיים רגילים לחלוטין, ובמילותיה של אורית: "היום חיים רגילים לגמרי של עבודה, של יציאה, של בילויים, של נסיעה לחו"ל, כל דבר שזה נראה הכי טבעי, אבל לפני שנתיים זה לא היה." היום למיכאל אין ספק שחייבים לעבור השתלה, ואם כבר עוברים אז רק דרך מדליד. לאור ניסיונו ממליץ מיכאל: "אל תחכו רגע אחד". ומיד לאחר מכן מהביר שהחברה תהייה שם כדי לעזור בהשתלה ובשמירה על בריאות תקנית ואיכות חיים.

סיוע במימון

בנוסף, מטופלי החברה מספרים שהחברה מסייעת גם בגיוס עלות השתלת כליה

וזאת דרך יעוץ של עורכי דין המתמחים במימוש הזכויות הרפואיות לבעלי ביטוח בריאות פרטי. כמו כן החברה מפנה את לקוחותיה לעמותות המסייעות בנושא, וכן לאנשים שכבר היו שם והצליחו לגייס מימון.

פגישת ייעוץ חינם

בחברה מוסיפים שהטיפול המונע והמוקדם ביותר האפשרי הוא קריטי, ולכן מזמינים כל אחד ואחת להגיע לפגישת ייעוץ חינם. במידת הצורך תופנו לבדיקת תפקודי כליה, לחץ דם ושתן שיבהירו את מצב הכליות שלכם. גילוי מוקדם בפירוש מציל חיים במחלה זו, אומרים לקוחות מד-ליד, ומוסיפים המלצה חמה: אם יש לכם ספק ולו הקל ביותר לגבי תפקוד הכליות שלכם, וגם אם אין לכם ספק כלל (התסמינים מופיעים בד"כ רק בשלבים מתקדמים יותר של המחלה), פנו לחברה לשיחת ייעוץ. זה שווה את זה, וליתר דיוק, החיים שלכם שווים את זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות