אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אלדד פרי חייב לקבוצה עשרות מיליוני שקלים"

בלעדי לכלכליסט

"אלדד פרי חייב לקבוצה עשרות מיליוני שקלים"

הנאמנים הגיבו לדו"ח הנאמן לנכסי אלדד פרי שהוגש בתחילת השבוע; לטענת נאמני קבוצת פרי, "למעלה מ-1,000 רוכשי דירות ונכסים עלולים להישאר ללא דירה וללא כסף"

09.12.2020, 11:59 | ליטל דוברוביצקי

נאמני קבוצת אלדד פרי, עוה"ד גונן קסטנבאום ואהוד גינדס, מציינים בתגובה שהגישו לבית המשפט כי "אלדד פרי חייב לקבוצת פרי עשרות מיליוני שקלים". בשלב זה לא מפרטים נאמני הקבוצה בתגובתם כיצד החוב התגבש.

הנאמנים הגיבו לדו"ח הנאמן לנכסי אלדד פרי, עו"ד ארז חבר ממשרד עמית פולק מטלון, שהגיש בתחילת השבוע דו"ח ראשון באשר לנכסיו של פרי.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת נאמני קבוצת פרי, "למעלה מ-1,000 רוכשי דירות ונכסים עלולים להישאר ללא דירה וללא כסף", ולמעשה הנאמנים ידרשו להשלים את בניית הפרויקט שבו נרכשה דירה על ידי אותם רוכשים. יש לציין כי אתמול נתן פרי הסכמתו באמצעות עוה"ד שי גליקמן וד"ר שלמה נס לבקשת הנאמן לנכסיו להוצאת צו פתיחת הליכים בעניינו (צו כינוס נכסים - ל"ד).

אלדד פרי אלדד פרי אלדד פרי

בתחילת השבוע הגיש עו"ד ארז חבר דו"ח בנוגע לנכסי אלדד פרי שנכנס להליך פשיטת רגל. עו"ד ארז ציין בדו"ח כי אלדד פרי חוזר ומדגיש בחקירותיו (אשר מצריכות בדיקות מטעם הנאמן הזמני) כי הוא ראה את קבוצת פרי כנכס אישי שלו, ובהתאם, ברובם המוחלט של ההסכמים שעליהם חתם באופן אישי, הוזרמו הכספים לחברות. "יתרה מזו, לטענת פרי, גם בקשר להסכמי ההלוואות האישיים שעליהם חתם באופן אישי, הרי שהכספים הוזרמו לחברות ולא לחשבונו האישי. הנאמן הזמני החל לבדוק את טענותיו של אלדד פרי בעניין זה ומצא כי בחלק הארי של הסכמי ההלוואה האישיים שנחתמו על ידי אלדד פרי, אכן הכספים הוזרמו לחברות דווקא ולא אל אלדד פרי באופן אישי".

בתגובה שהגישו נאמני קבוצת החברות הם טוענים כי "מעגל הנפגעים העיקרי של קבוצת פרי, ועיקר החובות וההתחייבויות של קבוצת פרי, הנו מצד למעלה מ-1,000 רוכשי דירות ונכסים, חברי קבוצות רכישה, שהשקיעו את עיקר הונם בנכסים 'על הנייר' ושעלולים להישאר ללא הדירה וללא הכסף. נושים אלה הנם במוקד העשייה ובראש סדר העדיפויות של בית המשפט ונאמני קבוצת פרי, כשהיעד הנו להשלים את הפרויקטים ולמסור להם את הדירות במחיר סביר. לנושים אלו, רובם ככולם, אין ערבויות אישיות, ותיק חדלות הפירעון של אלדד פרי איננו נוגע אליהם ולא אמור לסרבל את הפתרונות בעניינם".

עוד טוענים נאמני הקבוצה כי לאלדד פרי אין זכויות בנכסי החברות בקבוצה. "לגבי הטענה של הנאמן הזמני של אלדד פרי כי יש לו 'אינטרסים בנכסי קבוצת פרי', מדובר בטענה שהנה לעג לרש. במקרה הנוכחי היקף הנשייה לנושי קבוצת פרי יסתכם במאות מיליוני שקלים ואין תוחלת מעשית שיישארו עודפים שיוריים לנושים דוגמת אלדד פרי", טענו.

יש לציין כי השבוע הגישו נאמני הקבוצה מתווה למסירת דירות לעשרות רוכשים בקבוצת הרכישה "רמות פרי" ברמת גן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות