אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת פיירבולט גייסה 32 מיליון דולר בהובלת אורן זאב

חברת פיירבולט גייסה 32 מיליון דולר בהובלת אורן זאב

החברה פיתחה מחסן נתונים בענן המאפשר לנתח מידע בנפח גבוה עם ביצועים מהירים ובמחיר זול משמעותית למתחרות בשוק. עד כה גייסה החברה 37 מיליון דולר

09.12.2020, 13:58 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ פיירבולט (Firebolt) גייסה 32 מיליון דולר בסבב A מזאב ונצ'רס של אורן זאב, TLV, בסמר ואנגולאר ונצ'רס. החברה הוקמה ב-2018 על ידי סער ביטנר ואלדד פרקש. שני המייסדים היו בעבר ביוניקורן סייסנס כאשר פרקש היה אחד ממייסדי החברה וביטנר היה CMO. החברה מעסיקה 50 עובדים בישראל ומגייסת עובדים נוספים בימים אלה. בשלב הסיד גייסה החברה 5 מיליון דולר מ-TLV. עד כה גייסה החברה 37 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

פיירבולט פיתחה מחסן נתונים בענן (Cloud Data Warehouse) המאפשר לנתח מידע בנפח גבוה, עם הביצועים המהירים ביותר בשוק כיום (ניתוח הנתונים לוקח פחות משניה גם עבור נפחים אדירים) ובמחיר זול משמעותית ביחס למתחרים. הארכיטקטורה החדשנית של פיירבולט, המשלבת טכנולוגיות עיבוד נתונים חדשניות ומהירות יחד עם נפח אחסון כמעט אינסופי של מאגר הנתונים בענן (data lake), מאפשרת להריץ שאילתות במהירות חסרת תקדים עם מעט מאוד משאבי ענן. פיירבולט מפרידה באופן פיסי בין אחסון הנתונים לעיבוד שלהם וכך מבטיחה גמישות ויעילות מרבית לכל סוג פעולה.

המשקיע אורן זאב, צילום: יריב כץ המשקיע אורן זאב | צילום: יריב כץ המשקיע אורן זאב, צילום: יריב כץ

רוב הפתרונות הקיימים כיום לא מאפשרים להגיע למהירות גבוהה כאשר נפח הדאטה גדול וסוגי הדאטה מורכבים. על מנת לשפר את המהירות, משתמשים צריכים להוסיף עוד משאבי עיבוד וכך להגדיל משמעותית את העלויות. פיירבולט מספקת מערכת SaaS (Software as a Service) קלה לשימוש, התומכת באופן מלא ב-SQL, ומאפשרת להגיע למהירות הגבוהה ביותר בשוק ביעילות מירבית כך שכמות משאבי הענן הדרושים הינה זניחה ביחס למתחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות