אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנדל והאוזר מצטרפים לסער: "מצבו המשפטי של נתניהו מכתיב את המצב הפוליטי" צילום: עמית שעל, אוראל כהן

הנדל והאוזר מצטרפים לסער: "מצבו המשפטי של נתניהו מכתיב את המצב הפוליטי"

חברי "דרך ארץ" שערקו מכחול לבן הודיעו על הצטרפותם למהלך של גדעון סער, שעזב את הליכוד. הנדל: "מגיעה לנו מנהיגות ימנית שהגדרתה העצמית היא אהבת הארץ ולא שנאת האחר, השמאלני, הערבי, היריב הפוליטי". האוזר: "נתנו סיכוי לממשלת אחדות, אבל נתניהו בחר להמשיך ולפלג את ישראל דווקא בשעת משבר קשה מנשוא"

09.12.2020, 17:36 | מורן אזולאי, ynet

חברי הכנסת יועז הנדל וצבי האוזר מדרך ארץ הכריזו הערב (רביעי) על הצטרפותם לגדעון סער שהתפטר היום מהכנסת אחרי שעזב את מפלגת הליכוד והודיע שיתמודד נגד נתניהו על ראשות הממשלה

קראו עוד בכלכליסט

הנדל פתח את דבריו ואמר: "מדינת ישראל נמצאת במשבר מתמשך. עשיתי כל מה שאני יכול שתקום ממשלת אחדות ממלכתית, אבל נתניהו לא ניצל את ההזדמנות כדי לרדת מבמת ההיסטוריה. מצבו המשפטי הכתיב את המצב הפוליטי. בבחירות הקרובות דרך ארץ תצטרף לגדעון סער".

לדברי הנדל, "סער הוא הבית של כל אלפי אנשי הימין, שמחפשים בית ראוי. לא ימין של פולחן מנהיגות, לא של פולחן אישיות; ימין אידאולוגי שמאמין בשלמות הארץ. ימין אחראי וממלכתי. מגיעה לנו מנהיגות שתאחד אותנו, שתראה את טובת האזרחים לפניה - בניגוד למנהיגות המפצלת של נתניהו; מגיעה לנו מנהיגות ימנית שהגדרתה העצמית היא אהבת הארץ ולא שנאת האחר, השמאלני, הערבי, היריב הפוליטי. להיות ימני זה לא להיות ביביסט ולקבוע אמונות לפי המנהיג, אלא להפך - זו תפיסה שיודעת להתווכח מתוך כבוד, אידיאולוגיה וערכים".

אחריו נשא דברים ח"כ צבי האוזר: "בשנתיים האחרונות שפעלתי בכנסת, עשיתי זאת במחיר של פשרות לא פשוטות. יועז ואני ראינו חברה משוסעת ומתפרקת. פעלנו כדי למנוע ממשלת מיעוט שהייתה מרסקת עוד יותר את החברה בישראל ו/ שחלופה לנתניהו תקום רק מימין - ויש רק אדם אחד שמתאים למשימה הזאת". הוא הוסיף: "חבריי, היום לראשונה יש לכם ולכל אנשי המחנה הלאומי ברירה. יש במי לבחור. אני יודע, יגדפו אתכם, יטנפו עליכם, אבל אתם יודעים את האמת".

מימין: יועז הנדל וצבי האוזר , צילום:  עמית שעל, אוראל כהן מימין: יועז הנדל וצבי האוזר | צילום: עמית שעל, אוראל כהן מימין: יועז הנדל וצבי האוזר , צילום:  עמית שעל, אוראל כהן

 

 

כבר אתמול, שעות ספורות לפני הודעתו הדרמטית של סער, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי סער מתכוון להתמודד על בסיס מפלגתם של האוזר והנדל, ולקחת איתו חברי כנסת מהליכוד. גם שמה של יו"ר ועדת הקורונה יפעת שאשא ביטון (הליכוד) עלה כמועמדת למפלגה, אך היא טרם אישרה את כוונותיה בבחירות הבאות.

 

מוקדם יותר תקף יו"ר ימינה נפתלי בנט את המהלך, ואמר בכנסת כי "לא צריך להקים מפלגות בשביל רק ביבי או רק לא ביבי". בנאום שנשא במליאה אמר בנט כי "מדינת ישראל נכנסה לאובססיה. המערכת הפוליטית והתקשורתית נכנסה לאובססיה מטורללת של כן ביבי, לא ביבי. כאילו חזות מדינת ישראל זה כן ביבי, לא ביבי. כל היום שואלים את השאלה הזאת ואין ראיון שלא מדברים על זה.

 

"איזה נתק יש בין השדה הפוליטי והתקשורתי עם האובססיה הזאת, לבין העם בחוץ שסובל ולא מדברים איתו", הוסיף בנט. "עכשיו שוב אנחנו במצב שבגלל שגיאות הפוליטיקאים, בגלל ששמים אינטרסים אישיים מעל טובת מדינת ישראל עוד פעם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות