אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אופס: סיטי העביר בטעות 900 מיליון דולר ללקוחות - לא כולם החזירו צילום: בלומברג

אופס: סיטי העביר בטעות 900 מיליון דולר ללקוחות - לא כולם החזירו

הבנק האמריקאי היה אמור להעביר באוגוסט למלווים של רבלון החזר ריבית של 7.8 מיליון דולר - במקום זאת העביר לקופתם את הפירעון המלא של ההלוואות, שאמור היה להתבצע רק ב-2023. בסיטיגרופ דרשו את הכסף חזרה - וקיבלו פחות מחצי

09.12.2020, 19:37 | שירות כלכליסט

טעות מביכה של סיטיגרופ, בסכומים של מאות מיליוני דולרים, מובילות היום (ד') את הבנק האמריקאי לבית המשפט במנהטן, בבקשה שיורה ללקוחות שקיבלו כספים שלא בצדק להשיב אותם חזרה.

קראו עוד בכלכליסט

האירוע המוזר התרחש ב-11 באוגוסט, אז אמור היה הבנק לבצע פעולה שגרתית כמתווך עבור הלקוחה שלו חברת הקוסמטיקה רבלון (Revlon). סיטיגרופ, שמייצג את רבלון מול המלווים שלה, אמור היה להעביר להם באותו היום במקומה תשלום ריבית של 7.8 מיליון דולר.

אלא שמשום מה, במועד שהוזכר העביר הבנק העביר לנושים בטעות את מלוא סכום הפירעון של ההלוואות, 893 מיליון דולר - שלוש שנים לפני מועד הפירעון שנקבע בהסכמים.

בניין סיטיגרופ בניו יורק, צילום: בלומברג בניין סיטיגרופ בניו יורק | צילום: בלומברג בניין סיטיגרופ בניו יורק, צילום: בלומברג

הטעות התגלתה לאחר כמה ימים וסיטיגרופ נאלץ לפנות לכל עשרות המלווים של רבלון בדרישה להשיב את הכסף שהועבר להם. לבנק חיכתה הפתעה לא נעימה - עד מהרה התברר שלא כולם מסכימים לשתף פעולה.

לפי התביעה שהגיש הבנק, מהסכום שהועבר בטעות עדיין לא הושבו 501 מיליון דולר, והוא מבקש מבית המשפט להורות לגופים הסרבנים להשיב את הכסף שקיבלו - שורה של קרנות גידור וחברות ניהול נכסים.

בין הסרבניות המוכרות: Brigade Capital Management; HPS Investment Partners; Symphony Asset Management.

בסיטיגרופ טוענים שהחברות הנתבעות פעלו שלא בתום לב בכך שהותירו בקופתן את הסכומים שקיבלו, בידיעה שרבלון לא יכולה לעמוד בהחזרים בסכומים כאלה. רבלון שנמצאת בקשיים פיננסיים הגיעה להסכם אשראי עם הבנק, שבמסגרתו ביצע עבורה את החזרי הריבית לנושים האחרים.

יו"ר רבלון, המיליארדר רונאלד פרלמן, צילום: בלומברג יו"ר רבלון, המיליארדר רונאלד פרלמן | צילום: בלומברג יו"ר רבלון, המיליארדר רונאלד פרלמן, צילום: בלומברג

הנתבעות מצידן טוענות שלא היתה להן שום סיבה להאמין שבנק בינלאומי בסדר גודל כזה יעביר להן החזר שכזה בטעות, והן פשוט הניחו שהוא הקדים עבור הלקוחה שלו את מלוא פירעון ההלוואה - סכומים שהם כבר השתמשו בהם לצרכים השוטפים.

עוד טענה שייתכן שתועלה מצד הנתבעות נגד טענת חוסר התום לב, היא כי הסכומים שהועברו לידיהן לא היו בלתי סבירים. זאת משום שבעל המניות הגדול ברבלון, יו"ר החברה המיליארדר רונאלד פרלמן, כבר חילץ אותה בעבר בפירעונות גבוהים והן יכלו להאמין שההעברה מסיטי נעשית בשמו גם הפעם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות