אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו ואדלשטיין סימנו תאריך ויעד לחיסון הראשון: "ערוכים ל-60 אלף חיסונים ביום" צילום: אלכס גמבורג

נתניהו ואדלשטיין סימנו תאריך ויעד לחיסון הראשון: "ערוכים ל-60 אלף חיסונים ביום"

מתחילים ב-27 בדצמבר. ברקע נחיתת חיסוני הקורונה הראשונים בנתב"ג, ראש הממשלה ושר הבריאות הודיעו כי בימים הקרובים יהיה ניתן להשתחרר מבידוד אחרי 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות. נתניהו: "ייתכן שנאלץ להדק כמה מגבלות"

09.12.2020, 20:38 | ynet

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין סימנו הערב (רביעי) את התאריך לחיסון הראשון שיינתן בישראל - 27 בדצמבר - והודיעו כי ישראל ערוכה לבצע 60 אלף חיסונים ביום

קראו עוד בכלכליסט

שר הבריאות יולי אדלשטיין פתח את דבריו ואמר: "היום זה יום של בשורות טובות. היום הסתיימו במשרד הבריאות דיונים מקצועיים לגבי אורך הבידוד הנדרש, והחלטנו בכפוף לשתי בדיקות קורונה שיעשו המבודדים - שניתן לשחרר מבידוד אחרי 10 ימים. נודיע על כך בימים הקרובים". אדלשטיין ציין כי "ערב חנוכה תשפ"א, אנחנו על נמצאים על סף נס פך שמן נוסף. מה שהיה נראה כמו חלום שאולי יגיע ביוני, מגיע עכשיו".

 

השר ציין כי חיסוני הקורונה יחולקו למשרד הבריאות, וכי כל מי שיחפוץ בכך - יוכל לקבל את החיסון. "אין פריסה טובה יותר מקופות החולים הישראליות. אנשי המקצוע של משרד הבריאות ישבו במשך חצי שנה, לילות כימים, כדי להגיע לתוצאה הזאת - ואת הקופון יגזרו בקרוב כל אזרחי ישראל. כל אזרח ואזרחית שיתחסנו יקבלו כרטיס או דרכון ירוק, אם בצורה של אפליקציה או כרטיס מגנטי, ובכך נוכל להחזיר את המשק הישראלי לפסים מהר יותר. ההצלחה תלויה גם בכן ובכם. ככל שתלכו להתחסן יותר המשק יוכל להיפתח יותר, זאת נוסחה פשוטה וברורה".

 

נתניהו ואדלשטיין, צילום: אלכס גמבורג נתניהו ואדלשטיין | צילום: אלכס גמבורג נתניהו ואדלשטיין, צילום: אלכס גמבורג

 

 

ראש הממשלה אמר כי "זה לא מובן מאליו שישראל היא מדינה קטנה עם 9 מיליון אזרחים, ואנחנו מקבלים את החיסונים באותו זמן עם בריטניה ומדינות מובילות בעולם. זה הישג כביר למדינת ישראל. ייתכן שנאלץ להדק כמה מהמגבלות בימים הקרובים, ואני מבקש מאזרחי ישראל לא רק שיתוף פעולה, אלא שכל האזרחים יתחסנו".

 

מוקדם יותר נודע כי משרד הבריאות ימליץ לממשלה לאסור על מעבר בין בתים בשעות אחר הצהריים והערב במהלך חנוכה, ואף יבקש להשבית את המסחר אחרי 17:30 בתקופת החג. כל זאת, יממה בלבד לאחר פתיחת כל הקניונים וביטול הכוונה להטיל סגר לילי. שרי כחול לבן צפויים להתנגד למהלך.

 

כמו כן, נודע כי אחרי שהאפשרות לסגר לילי ירדה מהפרק בשל הקשיים המשפטיים, במשרד הבריאות החליטו לבחון סגרים ליליים מקומיים ביישובים יהודיים בימי החנוכה, ולאחר מכן סגרים ליליים ביישובים ערביים נוצריים בחג המולד. עם זאת, עדיין לא ברור אם היועצים המשפטיים יאשרו את המהלך, שבסופו של דבר הוא מצומצם יותר מהסגר הלילי הרוחבי שתוכנן מלכתחילה.

נתניהו, שהגיע הבוקר לנתב"ג בעקבות הגעת החיסונים, אמר אז כי "אני מכהן לא מעט שנים כראש ממשלת ישראל, וזה אחד הרגעים המרגשים ביותר. עבדתי עליו קשה מאוד במשך חודשים ארוכים עם שר הבריאות ואנשי משרדו, כדי להביא מזור ופתרון למגפת הקורונה. אני מאמין בחיסון הזה ומצפה שהוא יקבל את האישורים המתאימים בימים הקרובים".

 

לדברי נתניהו, "אני מצפה שאזרחי ישראל יתחסנו וכדי לעשות זאת אני רוצה לשמש דוגמה להם. אני מתכוון להיות הראשון שמתחסן במדינת ישראל. אנחנו רואים את האור בקצה המגפה. זה לא מובן מאליו שמדינת ישראל מקבלת את החיסונים בשורה אחת עם המדינות המובילות בעולם".

 

אדלשטיין, שהגיע אף הוא לנתב"ג, ציין כי "עבורנו המבצע הזה רק מתחיל, עם כל ההיערכות הלוגיסטית מול קופות החולים כדי שכולם יוכלו לקבל את החיסונים". לדבריו, "משימת החיסונים היא אחת המשימות החשובות ביותר. בכוונתי לפקח על המבצע הזה בקרוב כדי שהאזרחים שירצו בכך יוכלו לקבל בצורה בטוחה את החיסונים ואז באמת נראה את האור בקצה המנהרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות