אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייזר וביונטק: "הסוכנות האירופית לתרופות היתה יעד למתקפת סייבר, אנחנו לא נפגענו" צילום: רויטרס

פייזר וביונטק: "הסוכנות האירופית לתרופות היתה יעד למתקפת סייבר, אנחנו לא נפגענו"

הפריצה היתה למסמכים שהגישו ל-EMA במסגרת בקשת האישור לחיסון. עם זאת, ביונטק מסרה כי המערכות של שתי החברות לא נפרצו במתקפה הזו, ולא ידוע שנחשפו פרטים של המשתתפים בניסוי

10.12.2020, 15:39 | שירות כלכליסט
חברת התרופות פייזר ושותפתה הגרמנית ביונטק הודיעו אמש כי מסמכים הנוגעים לחיסון הקורונה שהן מפתחות נפרצו בצורה לא חוקית במסגרת מתקפת  סייבר על הסוכנות האירופית לתרופות (EMA) – הגוף שמאשר את השימוש בחיסונים ותרופות. ב-EMA אשרו כי היו יעד להתקפת סייבר.

קראו עוד בכלכליסט

"הסוכנות פתחה במהירות בחקירה מלאה ועובדת בשיתוף פעולה צמוד עם רשויות אכיפת החוק וגופים רלוונטים אחרים", נמסר בהודעה מטעם ה-EMA. עוד ציינו כי אינם יכולים למסור פרטים נוספים כל עוד החקירה נמשכת.

אלברט בורלה, מנכ"ל פייזר, צילום: רויטרס אלברט בורלה, מנכ"ל פייזר | צילום: רויטרס אלברט בורלה, מנכ"ל פייזר, צילום: רויטרס

לאחר החשיפה מסרו בביונטק כי הפריצה היתה למסמכים שהגישו במסגרת תהליך בקשת אישור לחיסון והיו מאוחסנים בשרת של EMA. "חשוב לציין שהמערכות של פייזר או ביונטק לא נפרצו בתקרית זו, ואנחנו לא מודעים לכך שנחשפו פרטים של המשתתפים בניסוי", נכתב באתר של ביונטק. "בשלב זה, אנחנו ממתינים לקבלת מידע נוסף לגבי החקירה של ה-EMA ונגיב בצורה הולמת ובהתאם לחוקי האיחוד האירופי. הובטח לנו שלהתקפת הסייבר לא תהיה שום השפעה על לוח הזמנים להערכת בקשת האישור שלנו".

ב-EMA צריכים להחליט האם להעניק אישור שימוש לחיסון שפיתחו פייזר וביונטק וכן לחיסון של מודרנה. תהליך הערכת הבקשה אמור להסתיים עד ה-29 בדצמבר. הרגולטור האירופי גם בוחן את החיסון שמפתחות חברת התרופות הבריטית אסטרה זנקה ביחד עם אוניבסיטת אוקספורד. ההליך המזורז מאפשר לחברות להעביר את הנתונים ברגע שהם מתקבלים ולא רק לאחר סיום הניסוי.

בביונטק הדגישו כי חשפו את פרטי מתקפת הסייבר "בהתחשב בשיקולים הקריטיים במצב הבריאות הציבורי והחשיבות של שקיפות".

שלשום הפכה בריטניה למדינה הראשונה שהחלה בחיסון התושבים בחיסון של פייזר וביונטק. בשלב הראשון יחוסנו אנשים מעל גיל 80 וצוותי רפואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות