אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתוני הקורונה: 1,865 נדבקים אובחנו אתמול, שיעור החיוביים - 2.7% צילום: איי אף פי

נתוני הקורונה: 1,865 נדבקים אובחנו אתמול, שיעור החיוביים - 2.7%

כמעט 71 אלף בדיקות בוצעו אתמול. 578 חולים מאושפזים בבתי החולים, מהם 320 במצב קשה. מפרוץ המגפה נפטרו 2,962 ישראלים

11.12.2020, 09:56 | ynet
1,865 נדבקים בקורונה אובחנו אתמול (יום ה') ושיעור החיוביים עומד על 2.7% מתוך כמעט 71 אלף בדיקות שבוצעו אתמול. כך עולה מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר.

 

קראו עוד בכלכליסט

 

 

578 חולים מאושפזים בבתי החולים, מהם 320 במצב קשה. 108 חולים מאושפזים. מפרוץ המגפה נפטרו 2,962 ישראלים.

אחרי הבלגן בממשלה סביב הסגר הלילי החנוכה, אתמול הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא מוותר על מגבלות נוספות. בדיון בממשלה הוסר מסדר היום איסור השהייה בבית אחר בערבי חנוכה והמסחר נותר פתוח.

 

בדיון הוחלט עוד לאמץ את ההצעה להטיל "ריסון מהודק" למשך שלושה שבועות במקרה שבו יהיו 2,500 נדבקים בקורונה ביום או שמקדם ההדבקה יעלה ל-1.32. במקרה כזה, מקומות עבודה עם קבלת קהל יהיו סגורים, ההתקהלות במקום סגור תוגבל ל-10 אנשים ובמקום פתוח ל-20. בנוסף, תיסגר מערכת החינוך ביישובים אדומים וכתומים, והתפוסה המותרת בתחבורה הציבורית תעמוד על 50%. כמו כן תחול החמרה בהגבלות על המגיעים לארץ מחו"ל.

לפי הנתונים העדכניים, היישובים האדומים בישראל הם (בסדר יורד לפי ציון הרמזור - 10 הגבוה ביותר, 7.1 הנמוך מבין האדומים):

טמרה (10), מסעדה, מג'דל שמס, סחנין, כפר מצר, בוקעאתא, עין נקובא, מעלה עירון, יפיע, אעבלין, כפר כנא, דליית אל כרמל, מעלות-תרשיחא, בועיינה-נוג'ידאת, אבו גוש, טורעאן, שעב, קריית ביאליק, פקיעין, כעביה-טבאש-חג'אג'רה, ג'לג'וליה, ראמה, כפר מנדא, כאבול, דיר אל-אסד, סולם, שפרעם, עילוט, זמר, נצרת ועין קניא (7.1).

בדיקת קורונה, צילום: איי אף פי בדיקת קורונה | צילום: איי אף פי בדיקת קורונה, צילום: איי אף פי

לפי דו"ח מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה של אמ"ן נמשכת העלייה במספר המאומתים החדשים - כ-1,600 נדבקים ליממה בממוצע שבועי, לצד עלייה בשיעור הבדיקות החיוביות בממוצע שבועי, למרות הגדלת היקף הבדיקות בשבועות האחרונים.

גם התחלואה בעולם עדיין גבוהה מאוד. באירופה יש יותר נדבקים ליממה מאשר בשיא הגל הראשון ובארה"ב - שיא בתמותה מאז תחילת המגיפה (יותר מ-3,000 מתים ביממה החולפת). בדו"ח אמ"ן נקבע כי גל התחלואה בצ'כיה שהסתיים בסגר ובתמותה של יותר מ-9,000 בני אדם נגרם, בין השאר, מסיבות הרלוונטיות גם לישראל - ביטול הגבלות ריחוק חברתי, תחושה ציבורית שהמגפה נוצחה, נקיטת צעדי מנע לא מספקים ופתיחת מערכת החינוך בהגבלות חלקיות מאוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות