אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה מיולי, הפאונד מתחת ל-4.3 שקלים; הדולר יציב על 3.25 שקלים צילום: Royal Mint

לראשונה מיולי, הפאונד מתחת ל-4.3 שקלים; הדולר יציב על 3.25 שקלים

אחרי השער היציג, המטבע הבריטי נסוג בעוד 0.3% ל-4.288 שקלים, ומאבד גובה גם מול הדולר והיורו; ברקע, הסכם סחר חדש בין בריטניה לאיחוד האירופאי מתרחק, לקראת הדד ליין של ההסכם הקודם עם כניסת הברקזיט לתוקף בסוף השנה

11.12.2020, 14:43 | נועם לנדמן

הפאונד ממשיך לאבד גובה ככל שהסכם סחר חדש בין בריטניה לאיחוד האירופאי מתרחק, לקראת הדד ליין של ההסכם הקודם שיחדל מלהתקיים עם כניסת הברקזיט לתוקף בסוף השנה (עוד פחות משלושה שבועות).

קראו עוד בכלכליסט

מול מקבילו הישראלי נחתך הפאונד מתחת ל-4.3 שקלים, לראשונה מאז ה-16.7.20, אז עמד על 4.295 שקלים. הפאונד יורד עתה ב-0.3% ל-4.288 שקלים. מוקדם יותר נחלש ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 4.300 שקלים. אתמול רשם ירידה חדה של 1.4% מול השקל. הדולר יציב על 3.25 שקלים.

מטבע פאונד, צילום: Royal Mint מטבע פאונד | צילום: Royal Mint מטבע פאונד, צילום: Royal Mint

לעומת הדולר רושם המטבע הבריטי ירידה חדה של 1% ל-1.316 דולרים. היורו מטפס ב-0.9% ל-0.920 פאונד. אתמול אמר רה"מ הבריטי בוריס ג'ונסון כי הסכם חדש נועד ככל הנראה לכישלון. את הדברים ציין לאחר פגישת פסגה מול נשיאת הנציבות האירופית אורסולה פון דר ליין, שאמרה כי "הפערים גדולים מאד".

הסיכוי שבריטניה תעזוב את האיחוד האירופי ב-31 בדצמבר ללא הסכם - גבוה מהסיכוי שיושג הסכם, כך אמרה פון דר ליין למנהיגי 27 המדינות החברות באיחוד. שני הצדדים טוענים כי הם מעוניינים להגיע להסכם שיכסה את המסחר השנתי ביניהם בשווי קרוב לטריליון דולר בשנה.

ג'ונסון ופון דר ליידן סיכמו להמשיך במו"מ עד יום ראשון בערב בניסיון לפרוץ את המבוי הסתום בנושא זכויות הדייג וענישה לבריטניה במקרה ותפר בעתיד את חוקי האיחוד.

בריטניה עזבה את האיחוד בינואר, אך היא נחשבת לחברה לא רשמית עד סוף השנה, אז תגיע לסיומה תקופת המעבר במהלכה נותרה בשוק המשותף של האיחוד האירופי ובאיגוד המכסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות