אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת פתיחת המסחר של טסלה ב-S&P 500: איזו מניה היא תחליף במדד? צילום: תומר הדר

לקראת פתיחת המסחר של טסלה ב-S&P 500: איזו מניה היא תחליף במדד?

מניית חברת הרכב החשמלי תתחיל להיסחר במדד זה ב-21 בדצמבר, והיא תחליף את מניית Apartment Investment and Management; היא תתווסף גם למדד S&P100 ותתפוס בו את מקומה של Occidental Petroleum

12.12.2020, 13:50 | שירות כלכליסט

מניית טסלה תחליף את זו של  Apartment Investment and Management במדד S&P 500, כאשר חברת הרכב החשמלי תצטרף לקבוצת החברות הכלולות במדד זה לפני תחילת המסחר ביום שני ה-21 בדצמבר, כך על פי הודעת חברת S&P Dow Jones Indices. טסלה, הנסחרת היום בנאסד"ק, תתווסף גם למדד S&P100 ותתפוס בו את מקומה של Occidental Petroleum.

קראו עוד בכלכליסט

החברה המפעילה את המדדים בניו יורק הודיעה כבר ב-16 בנובמבר שטסלה תצטרף ל-S&P500. גודלה של טסלה – החברה הגדולה ביותר שהתווספה אי פעם למדד המרכזי – הניעה את מינהלת המדד לבקש פידבק מקהילת המשקיעים לגבי הוספתה בבת אחת, או לעומת זאת בשני צעדים. החברה החליטה לבסוף על האפשרות הראשונה, והודיעה על כך ב-30 בנובמבר, קרי שטסלה תתווסף למדד על שווי השוק המלא שלה. "בהחלטתה, S&P Dow Jones Indices לקחה בחשבון את כל טווח התגובות שהתקבלו, וכן גורמים נוספים, כמו הנזילות החזויה של טסלה ויכולת השוק להכיל נפח מסחר משמעותי ב-21 בדצמבר", כך על פי החברה.

הוספת טסלה ל-S&P500 תתבסס על מחירי הסגירה ביום שישי ה-18 בדצמבר, שהוא גם מועד פקיעת אופציות עתידיות, כך נמסר מטעם 500 S&P. אתמול איבדה המניה 2.7% מערכה וננעלה בשווי של 607.6 דולר, ושווי שוק המתקרב ל-580 מיליארד דולר. טרם נמסר מה יהיה משקלה היחסי של טסלה במדד. נכון להיום ה-S&P500 כולל נכסים בשווי 11.2 טריליון דולר, כאשר 4.6 טריליון דולר מתוכם בקרנות, כלומר שיהיה צורך בהיקף שינויים נרחב בתיק ההשקעות שלו לצורך המהלך.

עמדת טעינה של טסלה, צילום: אי פי איי עמדת טעינה של טסלה | צילום: אי פי איי עמדת טעינה של טסלה, צילום: אי פי איי

על פי אנליסט בכיר ב-S&P Dow Jones Indices, הווארד סילברבלאט, 80 מיליארד דולר ממניות טסלה יצטרכו להירכש ע"י משקיעים במדד. הוא ציין שתנודתיות המסחר עלולה להחריף עקב כך שטסלה אינה חברה ב-S&P1500, S&P400 Midcap, או ב-S&P600..

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות