אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארץ האפשרויות הנגמרות: 63% מהאמריקאים לא מצליחים לחסוך צילום: שאטרסטוק

ארץ האפשרויות הנגמרות: 63% מהאמריקאים לא מצליחים לחסוך

מגפת הקורונה הכתה קשות גם בכיס של האמריקאים: בסקר שנערך לאחרונה בארה"ב השיבו 47% מהנשאלים שחסכונות החירום שלהם נגמרו. 8 מתוך 10 נשאלים ענו שאם יצטרכו לשלם במפתיע 500 דולר - לא יעמדו בכך

12.12.2020, 18:45 | שירות כלכליסט

הקורונה הנחיתה מכה קשה לא רק על בריאותם של האמריקאים, אלא גם על מצבם הכלכלי של משקי הבית. כ-63% מאזרחי ארה"ב דיווחו שהם משתמשים ברוב או בכל הכנסתם כדי לכסות את הוצאותיהם החודשיות, מאז מגפת הקורונה, כך על פי סקר של חברת Highland Solutions שנערך בקרב 2,000 בגירים.

קראו עוד בכלכליסט

לפני המגפה, 53% מהמשיבים אמרו שהם לא מתקשים לסגור את החודש. גם כמות החסכונות של אזרחי ארה"ב נמוכה מתמיד. קרוב למחצית מהנשאלים - 47%, אמרו שחסכונות החירום שלהם נגמרו, ושאם יאלצו לשלם במפתיע 500 דולר מסיבה כלשהי, 8 מתוך 10 לא יצליחו לעמוד בזה.

אך למרות שמגפת הקורונה גרמה לקשיים כספיים לאמריקאים רבים, היא לא הגורם היחיד לכך. כ-44% מהמשיבים אמרו שרמת החיים שלהם לא הייתה ריאלית עוד לפני המגפה, ושני שלישים מתוכם אמרו שהם מצטערים על כך שלא חסכו יותר ליום סגריר.

עלות המחיה הגואה - הכוללת מזון, דיור, חינוך ובריאות, בצירוף הקיפאון ברמות השכר - משחקת גם היא תפקיד במצב. היעדר חסכונות וחובות גואים הביאו רבים לקוות לחבילת סיוע פדרלית נוספת. 43% מהמשיבים אמרו שהם בטוחים שהקונגרס יעביר חבילת סיוע חדשה בשלב כלשהו, ו-31% אמרו שלדעתם זה יקרה ב-2021.

פסל החירות, ניו יורק, צילום: שאטרסטוק פסל החירות, ניו יורק | צילום: שאטרסטוק פסל החירות, ניו יורק, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות