אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנדלבליט דורש מנתניהו לפעול מיד לאיוש משרות בכירים צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא

מנדלבליט דורש מנתניהו לפעול מיד לאיוש משרות בכירים

היועץ המשפטי לממשלה ציין במכתבו כי נוצר מצב בלתי רצוי שבו בג"ץ נדרש לחייב את הממשלה בצו שיפוטי למנות מנכ"ל משרד משפטים ומפכ"ל, וציין כי הממשלה שנמנעת מהפעלת סמכויותיה "חותרת תחת עקרון המשילות"

12.12.2020, 19:57 | ענת רואה

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו ולראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, כי עליהם לפעול לאלתר לאיוש משרות בכירות בשירות המדינה ובהן מפכ"ל משטרה, מנכ"ל משרד משפטים. זאת לאחר שבג"ץ נתן לאחרונה מספר החלטות ופסקי דין ובהן נקבע כי יש לפעול לקדם את המינויים במהירות הראויה. בפסק דין שניתן ביום חמישי הורה בג"ץ בעקבות עתירה של התנועה לטוהר המידות למנות מנכ"ל למשרד המשפטים לכל המאוחר עד סוף דצמבר. בנוסף בג"ץ דן בעתירה אחרת בעניין מינוי מפכ"ל משטרה.

לקריאת המכתב המלא של היועמ"ש - לחצו כאן

קראו עוד בכלכליסט

"יש להצר על מצב בלתי רצוי זה, בו בית המשפט נדרש לחייב את הממשלה בצו שיפוטי, שעה שהממשלה נמנעה מהפעלת סמכויותיה בניגוד לדרש על פי דין. התנהלות כאמור חותרת תחת עקרונות מרכזיים בעבודת הממשלה בהם עקרון המשילות", כתב היועמ"ש מנדלבליט.

"לאור האמור אני שב ופונה אליכם על מנת שתפעלו בהקדם להשלמת הליכי המינוי של בעלי התפקידים הבכירים בשירות הציבורי הטעונים אישור ממשלה, במהירות הראויה. דהיינו, יש לפעול להבאת המינויים הבשלים לכך לדיון בממשלה כמו גם לבצע כל פעולה מקדמית אחרת אשר נדרשת לשם קידומים של מינויים אלו; ובכלל זאת העברת סמכויותיו של ראש הממשלה לשר אחר ביחס למינויים שהוא מנוע מעיסוק בהם.

מנדלבליט ונתניהו, צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא מנדלבליט ונתניהו | צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא מנדלבליט ונתניהו, צילומים: יואב דודקביץ, יאיר שגיא

"בהתאם למושכלות יסוד של עבודת ממשלה וכללי המנהל התקין, נדרש כי הממשלה תפעל בעצמה למימוש סמכויותיה בהקשר זה, על מנת להימנע מהחזרה על המצב הבלתי רצוי בו בית המשפט נאלץ, בלית ברירה, להורות לממשלה להפעיל את סמכויותיה", כתב היועמ"ש.

היועמ"ש הוסיף כי עד ה17 בדצמבר תדרש הממשלה להודיע לבית המשפט העליון במענה לצו על תנאי שהוצא באחת העתירות, את המועד להשלמת המינויים של כלל הבכירים בשירות הציבורי הטעונים אישור ממשלה. לכן ביקש את התייחסות ראש הממשלה ושר הביטחון למכתב בדחיפות רבה "לצורך גיבוש המענה הנדרש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות