אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עימותים והשלכות ביצים: אלפים הפגינו נגד נתניהו צילום: שאול גולן

עימותים והשלכות ביצים: אלפים הפגינו נגד נתניהו

ליד המעון בבלפור מחו אלפיים בני אדם נגד רה"מ, שלושה עוכבו לחקירה. ביצים הושלכו על מפגינים ושוטרים הטילו קנסות על כמה מהם. מאות הפגינו בקיסריה: "באנו חושך לגרש". בקריית אתא: שלוש מפגינות וגבר עוכבו לחקירה בחשד לתקיפות הדדיות

12.12.2020, 23:45 | ynet

הערב (שבת), זה השבוע ה-25, קיימו ארגוני המחאה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו את ההפגנה השבועית סמוך למעונו הרשמי ברחוב בלפור בירושלים, שם הפגינו כאלפיים בני אדם. כמו כן, מחו רבים נגד ראש הממשלה גם בגשרים וצמתים ברחבי הארץ. בירושלים נעצרו או עוכבו לחקירה שלושה מפגינים בגין חסימת תנועת הרכבת הקלה ובגין הפרת הסדר. כולם שוחררו אחרי זמן קצר 

קראו עוד בכלכליסט

סמוך לבית משפחת נתניהו בקיסריה התגודדו מאות מפגינים, בהפגנה שאורגנה על-ידי התנועה לאיכות השלטון. הם קראו, בין היתר: "באנו חושך לגרש", "יחד ננצח" ו"תתפטר, לא רוצים אותך יותר". מחאה התקיימה גם ליד ביתו של ראש הממשלה החליפי בני גנץ בראש העין.

 

מפגינים בבלפור, צילום: שאול גולן מפגינים בבלפור | צילום: שאול גולן מפגינים בבלפור, צילום: שאול גולן

 

 

כמה מאות מפגינים הגיעו עם לפידים לפינת הרחובות ברנר ואחד העם בבירה. הם קוראים קריאות כגון "דמוקרטיה או מרד". לאחר מכן הם הגיעו למוקד ההפגנה המרכזי ברחוב בלפור. טרם ההפגנה בירושלים, חסמה המשטרה את הדרכים המובילות למעון ראש הממשלה מכיוון בית הנשיא. שמובילה למעון ראש ממשלה.

 

ארגוני המחאה כינו את ההפגנה הערב כ"הפגנת המצור". באחת הצעדות שיצאו לכיוון בלפור, הושלכו ביצים ונשמעו קריאות גנאי לעבר המפגינים. שוטרים הטילו קנסות על כמה מוחים. בארגוני המחאה טענו כי ההפגנה מול ביתו של גנץ מגיעה לאור העובדה שבשלו התנאים להחלפת נתניהו עוד בשבוע הקרוב ומי שמונע זאת, לדבריהם, הוא בני גנץ.

 

 

מפגינים בקיסריה, צילום: גיל נחושתן מפגינים בקיסריה | צילום: גיל נחושתן מפגינים בקיסריה, צילום: גיל נחושתן

פעילת הליכוד לשעבר, מורל לוי, אמרה בהפגנה בקיסריה: "הצבעתי לליכוד כל חיי ואני מתנגדת לדרך שלכם ומתביישת בכם. מפלגת הליכוד שבה בחרתי איבדה את הדרך ואת המצפון. הליכוד איבד את החזון. האבות המייסדים של הליכוד מביטים בכם, חברי הכנסת של הליכוד, ורואים כיצד מדינת ישראל והמפלגה מתרסקות אט אט למול גל שנאה וחורבן שאתם יצרתם".

כמו כן, המשטרה עיכבה לחקירה הערב אם ובתה (51 ו-22) מקריית אתא, תושבת נשר (63) וגבר מחיפה (66) בחשד לתקיפה הדדית במרכז חורב שבחיפה.

מפגינים בבלפור, צילום: אלכס גמבורג מפגינים בבלפור | צילום: אלכס גמבורג מפגינים בבלפור, צילום: אלכס גמבורג

 

 

מ"הדגלים השחורים" נמסר טרם ההפגנות כי "בשלו התנאים להחלפת נתניהו. זאת חובתם של כל אלו שרואים את הנזקים הבלתי נגמרים שהנאשם מותיר אחריו. מדינת ישראל חייבת ראש ממשלה חדש, כזה שיאפשר לנו לצאת ממשבר הקורונה שלא מנוהל וכזה שיפסיק את ההסתה והשיסוי הבלתי נגמרים".

 

מארגון "קומי ישראל" נמסר כי "ישראל לא זקוקה לבחירות מיותרות אלא לראש ממשלה אחר. נתניהו נכשל בניהול משבר הקורונה וגרר רבע מיליון אזרחים מתחת לקו העוני. ישראל לא זקוקה לבחירות מיותרות, אלא לראש ממשלה אחר".

ב"אין מצב" אמרו: "נעלה לבלפור באור גדול ונגרש את החושך".

מארגון "קריים מיניסטר" מסרו כי "הערב שוב נקיים מצור על בלפור. אלה ימים גורליים לעתידה של המדינה. הנאשם מנסה לחמוק מבחירות שיובילו להפלתו. ביבי, כל עוד תתבצר ותחזיק את ישראל כבת ערובה נהיה שם. נבוא אליך מכל כיוון. נסגור עליך עד שתלך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות