אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוניון מוטורס תייבא לישראל את מכוניות Geely הסינית צילום: יצרן

יוניון מוטורס תייבא לישראל את מכוניות Geely הסינית

נכון להיום גילי עדיין אינה משווקת באירופה מכוניות, אך היצרנית שואפת לעשות זאת בעתיד - לאחר שאלה יעמדו בכללי התקינה האירופית. יוניון מוטורס היא יבואנית טויוטה ו-GAC בישראל

13.12.2020, 11:06 | תומר הדר

לאחר תקופה ארוכה במהלכה חיפשה גילי נציגות בישראל, מודיעה יצרנית הרכב הסינית כי בחרה ביוניון מוטורס, יבואנית טויוטה ו-GAC. יש להדגיש כי נכון להיום גילי עדיין אינה משווקת באירופה מכוניות, אך היצרנית שואפת לעשות זאת בעתיד, לאחר שאלה יעמדו בכללי התקינה האירופית.

שיווק הרכבים, כך לפי יוניון מוטורס, צפוי להתחיל בשנת 2022 באמצעות חברה חדשה - גיאו מוביליטי, אשר תשווק את מותגי Geely ו-Geometry, מותג אחות חשמלי של גילי.

רכבים של גילי, צילום: יצרן רכבים של גילי | צילום: יצרן רכבים של גילי, צילום: יצרן

קבוצת גילי נחשבת כיום ליצרנית הרכב הגדולה בסין, ומחזיקה גם בוולוו ובמותג הבת החשמלי של וולוו פולסטאר (אם כי זיכיון וולוו בישראל נמצא בידי חברת מאיר), כמו גם בלוטוס הבריטית ובפרוטון המלזית. הקבוצה נוסדה ב-1986, וחטיבת הרכב נוסדה בפועל ב-1997.

רן דנאי, מנכ"ל פעילות הרכב של קבוצת יוניון: "אנו שמחים מאוד על שיתוף הפעולה עם קבוצת Geely וגאים על כך שיוניון נבחרה להיות נציגת מותג הרכב הסיני הנמכר ביותר. ההסכם החדש מחזק את הנוכחות שלנו בתחום הרכב החשמלי הצומח, ויאפשר לנו להציע ללקוחות הקבוצה מגוון רחב של מוצרים מצויינים ואטרקטיביים, בהתאם לרמת הביקושים אותה אנו צופים לשנים הבאות".

בפועל, שוק הרכב הישראלי כיום נפתח למותגים סינים, אך בעיקר חשמליים. כך, MG הסינית מיובאת ארצה על ידי דוד לובינסקי ואילו GAC מיובאת על ידי יוניון מוטורס עצמה. גילי חשפה לא מכבר תוכניות פיתוח שאפתניות לדגמים חשמליים עתידיים אשר ישמשו את החברה לחדירה לאירופה, כך שיתכן כי ישראל תהווה מעין "כר ניסוי" להתאמת רכבים אלה לדרישות התקינה האירופית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות