אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנס של 3.2 מיליון שקל על נובל אנרג'י על זיהום אוויר מאסדת לווייתן צילום: אלבטרוס

קנס של 3.2 מיליון שקל על נובל אנרג'י על זיהום אוויר מאסדת לווייתן

פקחי המשרד להגנת הסביבה מצאו כי החברה שנרכשה ע"י שברון, הפרה ארבע פעמים את תנאי היתר הפליטה לאוויר שביצעה אסדת הפקת הגז. לפני כחודש הטיל המשרד על החברה קנס נוסף של כ-3.8 מיליון שקל, על הפרת תנאי היתר ההזרמה לים

13.12.2020, 11:43 | שירות כלכליסט

המשרד להגנת הסביבה הטיל על חברת נובל אנרג'י (שנרכשה ע"י שברון) קנס בסך של 3,218,950 שקל, על ארבע הפרות של תנאי היתר הפליטה לאוויר שביצעה אסדת הפקת הגז לווייתן.

קראו עוד בכלכליסט

אסדת הגז לווייתן החלה בהפעלה חלקית בדצמבר 2019, וקיבלה היתר פליטה לאוויר כחוק לכל פעילויותיה. מבדיקות שערך המשרד נמצא, כי בינואר-פברואר השנה, נמדדו 5 חריגות מערכי הפליטה לאוויר בארובת המחמם בטווח של בין 120% ל-180% מערך הפליטה המרבי המותר בהתאם לתנאי היתר הפליטה שניתן לחברה, וכן התגלה כשל בזיהוי תקינות להבות הפיילוט בלפידים, המהווה הפרה של תנאי היתר הפליטה.

אסדת לווייתן, צילום: אלבטרוס אסדת לווייתן | צילום: אלבטרוס אסדת לווייתן, צילום: אלבטרוס

בנוסף, נמצא כי היתה תקלה ב"מד הספיקה" (אמצעי הפיקוח באסדה שבאמצעותו ניתן להסיק על פעילות בלפידים). זאת, בניגוד לטענותיה של החברה במשך חודשים ארוכים כי הוא תקין.

עוד התברר שנובל אנרג'י לא דיווחה על תקלה במתקני האסדה שגרמה לאירוע הפעלת לפיד ה-LP, וזאת בניגוד לנדרש בהיתר. לפידים HP ו-LP, נועדו לשריפת גז פחמימני (ביעילות של 98%) במצבי חירום, תקלה או תחזוקה בלבד, והפעלתם מחויבת בדיווח מידי לגורמי הפיקוח במשרד להגנת הסביבה.

לפני כחודש הטיל המשרד להגנת הסביבה קנס נוסף בסך 3,783,276 שקל, על הפרת תנאי היתר ההזרמה לים של אסדת לווייתן.

.

תגובת שברון: "קיבלנו הודעה מהמשרד להגנת הסביבה ונגיב לאחר שנלמד את הנושא לעומק. אנו מחויבת לעמוד בכל דין לרבות בדרישות כל ההיתרים השונים שהוענקו על ידי המשרד להגנת הסביבה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות