אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה חידשה את ההתקשרות עם שירביט - אך העובדים יוכלו לעבור לחברת ביטוח אחרת צילום: עידו ארז

המדינה חידשה את ההתקשרות עם שירביט - אך העובדים יוכלו לעבור לחברת ביטוח אחרת

על אף אירוע הפריצה למערכות החברה, במסגרתו ניסו האקרים לסחוט אותה ואף פרסמו פרטים של מבוטחים, הוחלט באגף החשב הכללי באוצר לחדש את ההתקשרות עם שירביט; מדובר במכרז גדול מאוד, לביטוח 60 אלף רכבים בהיקף של כ־300 מיליון שקל. עם זאת, עובדים שלא יחושו מספיק בטוחים יוכלו לעבור לחברת ביטוח אחרת

13.12.2020, 12:20 | תומר הדר

אירוע הפריצה למערכות שירביט לא מרתיע את מדינת ישראל, שהודיעה כי החברה תמשיך לבטח את רכבי עובדי המדינה. כפי שנחשף בשבוע שעבר בכלכליסט, לאחר אירוע הסייבר במסגרתו ניסו האקרים לסחוט את חברת הביטוח ואף פרסמו פרטים של מבוטחים, הוחלט בחשב הכללי לבחון את המשך ההתקשרות עם חברת הביטוח; כעת מודיעה המדינה כי ההתקשרות תוארך.

קראו עוד בכלכליסט

ביטוח חובה של שירביט ביטוח חובה של שירביט ביטוח חובה של שירביט

יוזכר כי מכרז הביטוח של עובדי המדינה נחשב לאחד הגדולים במשק: מדובר במכרז לביטוח 60 אלף רכבים בהיקף של כ־300 מיליון שקל, בו זכו כאמור הראל ושירביט, כאשר לפי תנאי המכרז כל אחת מהחברות מבטחת סוגי רכב מסוימים. הביטוח מתחדש ב־1 בינואר 2021.

לפי הודעת החשכ"ל, ביצעה ועדת המכרזים באגף החשב הכללי מעקב צמוד אחר ההתפתחויות בתחום מול הגורמים המפקחים, קרי רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון - שהינה הרגולטור האחראי על חברות הביטוח, מערך הסייבר הלאומי, והרשות להגנת הפרטיות - אשר הכריעו וקבעו כי ההתקשרות מול שירביט תחודש.

עם זאת, הודעת החשכ"ל מדגישה עובדה מעניינת: עובדים אשר לא יחושו מספיק בטוחים יוכלו לעבור חברת ביטוח. כך, לפי ההודעה, "עובדים שכבר הסדירו את ביטוח רכבם לשנת 2021 בחברת שירביט, רשאים לבטל את הפוליסה ללא עלות ולבטח את רכבם בחברת ביטוח אחרת לפי בחירתם, בהתאם לתנאים האמורים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות