אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיום שלישי: תקופת הבידוד תתקצר ל-10 ימים

מיום שלישי: תקופת הבידוד תתקצר ל-10 ימים

משרד הבריאות יתחיל את הפיילוט לבידוד המקוצר בעוד יומיים, ומתנה זאת בשתי בדיקות קורונה שליליות בתחילתו ובסופו

13.12.2020, 14:20 | ynet

משרד הבריאות הודיע בצהריים (שני) כי בעקבות הנחייתו של השר אדלשטיין תקופת הבידוד תתקצר החל מיום שלישי הקרוב לעשרה ימים, בכפוף לשתי בדיקות קורונה שליליות - הראשונה עם הכניסה לבידוד והשנייה ביום התשיעי ממועד החשיפה.

 

במשרד הדגישו כי הפער המינימלי בין הבדיקות חייב להיות לפחות 24 שעות, והזכירו כי ניתן להיבדק בקופות החולים ללא הפניית רופא, ובמתחמי היבדק וסע. 

קראו עוד בכלכליסט

מגיעים לבדוק אדם בבידוד (ארכיון) מגיעים לבדוק אדם בבידוד (ארכיון) מגיעים לבדוק אדם בבידוד (ארכיון)

זוהי לא הפעם הראשונה שתקופת הבידוד, שהתחילה ב-14 ימים, מתקצרת. בחודש שעבר החליט משרד הבריאות לצמצמם את הבידוד המניעתי לנחשפים לחולי קורונה ל-12 ימים.

מוקדם יותר היום הביע פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש אופטימיות בנוגע לאפשרות שהמגפה תמוגר בישראל עד סוף החורף. "אני מניח שבמרץ-אפריל נחזור כבר לפעילות משמעותית, התקווה שלי שנוכל לחגוג את פסח הבא בצורה כמעט חופשית", אמר פרופ' אש בריאיון לאולפן ynet לנוכח ההיערכות למתן חיסוני קורונה.

הפרויקטור ציין כי מערכת הבריאות אמנם סימנה את 27 בדצמבר כיעד לתחילת החיסונים, אולם שוקלת להקדים אותו. "אנו עושים מאמצים להקדים את זה", אמר פרופ' אש. "צריך לעשות את זה בצורה מסודרת ואחראית, אנו רוצים שהלוגיסטיקה תעבוד כמו שצריך, שיתקבלו כל האישורים. נצא לדרך מהר מאוד, ונגיע ליעד שתוך חודשים ספורים נפח גדול מהאוכלוסייה יהיה מחוסן ונוכל לחזור לפעילות".

על השאלה האם בכוונתו להמליץ לקבינט הקורונה להטיל סגר שלישי, השיב פרופ' אש: "אני מקווה שלא נגיע לשם. בהתאם להחלטת הממשלה, אם תהיה עלייה בתחלואה נפעיל 'ריסון מהודק'. המטרה היא לא להגיע לסגר אלא להפעיל צעדים שיאפשרו את המשך הלימודים ועבודה ללא קבלת קהל - והכול כדי להוריד את התחלואה ולא להגיע לסגר".

במרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה באגף המודיעין של צה"ל הזהירו הבוקר כי למרות האישור של מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) לחיסון של חברת פייזר, הגעת החיסונים לארץ לא צפויה להשפיע על מהלך המגפה באופן ממשי עד סוף החורף. לכך יש להוסיף את מספר המאובחנים שעמד אתמול על 1,288 ישראלים ועל שיעור של 2.9% בדיקות חיוביות לנגיף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות