אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמיים פתוחים, מדינה סגורה צילום: מוטי קמחי)

דעה

שמיים פתוחים, מדינה סגורה

המדיניות שמובילה הממשלה בראשות נתניהו גרמה שוב לתורים ארוכים שבהם מצטופפים אלפי ישראלים במתחם סגור אחר. קודם היו אלה קניונים, כעת זה שדה התעופה. בשני המקרים, התוצאה זהה: הדבקה המונית

14.12.2020, 08:06 | אדריאן פילוט

"כנראה נוכל להקדים את מתן החיסונים לאוכלוסית ישראל בצורה המיטבית, לדעתי הטובה ביותר בעולם. אנחנו מתחילים את הסוף של המגפה", כך הכריז אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו.

קראו עוד בכלכליסט

מאז שהאנושות התקרבה בצורה ממשית ליצירת חיסון לנגיף הקורונה, נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין נמצאים במסע צילומים בלתי פוסק. החיסונים בדרך? רצים להצטלם. החיסונים מגיעים למחסן? רצים להצטלם. החיסונים מגיעים ל"מתחם חיסון" בקופות החולים? רצים להצטלם.

רה"מ נתניהו, צילום: צילום מסך רה"מ נתניהו | צילום: צילום מסך רה"מ נתניהו, צילום: צילום מסך

פסטיבל הצילומים של נתניהו הוא הסחת דעת, מכמה דברים. דבר ראשון, החיסונים לא באמת יהיו אפקטיביים לפני סוף החורף. דבר שני, גדעון סער פרש מהליכוד והודיע על הקמת מפלגה חדשה שלא תשב תחת נתניהו ועלולה להוות איום על המשך שלטונו. דבר שלישי, נתב"ג. המדיניות שמובילה הממשלה בראשות נתניהו גרמה שוב - בדומה למראות ההזויים שנראו כאן לפני כמה ימים בתוך הקניונים - לתורים ארוכים שבהם מצטופפים מאות ואף אלפי ישראלים במתחם סגור אחר. אז היו אלה קניונים, כעת שדה התעופה. בשני המקרים, התוצאה זהה: הדבקה המונית.

"אני מבקש לשמור על הכללים, להקפיד על כך. אין שום סיבה שנשלם במתים, בטרגדיות ובחולים קשים מעבר למינימום ההכרחי. אנחנו רואים מה קורה עכשיו בעולם, הטרגדיות הענקיות בארה"ב, בגרמניה, בחלקים אחרים של אירופה וברוסיה. ישראל יכולה לצאת מזה בצורה הטובה ביותר. אני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם", הוסיף נתניהו והדגים שוב כי אין גבול לציניות שלו. מאוד קשה יהיה לו לשכנע את 200 אלף אמני ישראל כי באמת אין מנוס מלהותיר את כל ענף התרבות מושבת. לבטח את המוני בעלי חדרי הכושר, שכבר מאסו והכריזו כי יפתחו את שעריהם באופן מאורגן ובלתי חוקי בעליל - בלי שום נקיפות מצפון. כשרואים מה קורה בנתב"ג, קל מאוד להבין את חוסר האמון שלהם בממשלה ובעומד בראשה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות