אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביום שבו החל מבצע החיסון - ארה"ב רושמת יותר מ-300 אלף מתים מקורונה צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

ביום שבו החל מבצע החיסון - ארה"ב רושמת יותר מ-300 אלף מתים מקורונה

מבצע החיסון במדינה החל היום, המתחסנת הראשונה - אחות במרכז רפואי יהודי בניו יורק; מודרנה: האיחוד האירופי צפוי לאשר את החיסון ב-12 בינואר, ונספקו מיד אחר כך; גרמניה: 4 מיליון מנות חיסון של BioNTech צפויות להגיע בינואר; טורקיה: יוטל סגר של 5 ימים מ-31 בדצמבר

14.12.2020, 23:41 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

23:30 - מספר המתים מקורונה בארה"ב חצה את ה-300 אלף

הקורונה שוברת עוד שיא שלילי בארה"ב שם סופרים כבר יותר מ-300 אלף מתים מהנגיף. עוד עולה מנתוני אוניברסיטת ג'ונס הופקינס, כי בארה"ב נרשמו גם יותר מ-16 מיליון נדבקים בקורונה. ארה"ב היא המדינה שבה נרשם מספר המתים הגבוה ביותר בעולם מקורונה, ואחריה בדירוג צועדות ברזיל, הודו ומקסיקו. מספר המתים בכל העולם מהנגיף עומד לפי שעה על 1.5 מיליון וברחבי הגלובוס נדבקו בקורונה יותר מ-69 מיליון חולים.

20:48 - טורקיה: יוטל סגר של 5 ימים מ-31 בדצמבר

נשיא טורקיה ארדואן אמר כי טורקיה תטיל סגר מלא של 5 ימים החל מ-31 בדצמבר, מכיוון שנתונים רשמיים הראו כי מקרי המוות היומיים מקורונה הגיעו לשיא של 229. מספר הנדבקים עמד ביממה האחרונה על כ-30 אלף.

נשיא טורקיה רג נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן | צילום: איי אף פי נשיא טורקיה רג

20:40 - צרפת: יותר מ-3,000 מאובחנים חדשים ביממה האחרונה

צרפת דיווחה על 3,063 מאובחנים חדשים במהלך 24 השעות האחרונות, ירידה חדה לעומת 11,533 ביום ראשון, אך מספר המאושפזים עלה היום, זה היום השלישי ברציפות.מספר האנשים בצרפת שמתו מקורונה על ב-371 ל-58,282, לעומת 150 ביום ראשון. עד כה אובחנו כנדבקים בקורונה כ-2.4 מיליון בני אדם.

  

20:00 - קנדה פתחה במבצע לחיסון האזרחים נגד קורונה

קנדה החלה במתן החיסונים נגד נגיף הקורונה לאזרחים. הקנדים הראשונים שקיבלו זריקה הם חמישה עובדי מרכז סיעודי לקשישים במחוז אונטריו. המחוז קיבל אתמול 6,000 מנות חיסון של חברת פייזר.

 

 

ראש ממשלת קנדה ג ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו | צילום: רויטרס ראש ממשלת קנדה ג

 

16:55 - ניו יורק החלה במתן החיסונים לקורונה לעובדי שירותי הבריאות

ניו יורק החלה במתן החיסונים לקורונה לעובדי שירותי הבריאות. מושל ניו יורק אנדרו קוומו מסר כי הראשונה להתחסן היתה אחות היחידה לטיפול נמרץ, סנדרה לינדזי, שעובדת במרכז הרפואי היהודי לונג איילנד בקווינס. "אני מרגישה היום הקלה, ומלאת תקווה", אמרה עם קבלת החיסון לנגיף. "זה לא מרגיש שונה מכל חיסון אחר. אני מקווה שזה מסמל את סופה של תקופה כואבת בהיסטוריה שלנו". היא הוסיפה שברצונה לגרום לצבור לתת אמון בחיסון, ולשכנע אותו שהוא בטוח. 

האחות Sandra Lindsay, צילום: איי פי האחות Sandra Lindsay | צילום: איי פי האחות Sandra Lindsay, צילום: איי פי

 

מימין: סנדרה לינדזי עם חברה לעבודה אחרי קבלת החיסון, צילום: איי פי מימין: סנדרה לינדזי עם חברה לעבודה אחרי קבלת החיסון | צילום: איי פי מימין: סנדרה לינדזי עם חברה לעבודה אחרי קבלת החיסון, צילום: איי פי

16:30 - מודרנה: אישור האיחוד האירופי לחיסון שלנו צפוי ב-12 בינואר

 

מודרנה מצפה שהאיחוד האירופי יאשר את מועמד החיסון לקורונה באמצע ינואר ואומרת כי הוא מוכן להתחיל להפצה מיד לאחר מכן. ראש החטיבה האירופית של מודרנה, דן סטאנר, אמר לעיתון הגרמני "שטוטגרטר צייטונג": "אנו מצפים לאישור האיחוד האירופי ובכך לגרמניה ב -12 בינואר. ברגע שנקבל את האישור, נוכל לספק את החיסונים".

 

החיסון של  מודרנה, צילום: איי אף פי החיסון של מודרנה | צילום: איי אף פי החיסון של  מודרנה, צילום: איי אף פי

 

14:15 - גרמניה: 4 מיליון מנות חיסון של BioNTech צפויות להגיע בינואר

משרד הבריאות בגרמניה הודיע ש-11 מיליון מנות חיסון של חברת BioNTech צפויות להגיע למדינה עד חודש מרץ, וש-3-4 מיליון מנות יגיעו כבר בינואר. 1,337,078 בני אדם בגרמניה נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה, מהם 21,975 מתו. 

 

14:10 - ספרד: נתחיל לחסן ב-4 בינואר

 

ספרד מצפה להתחיל לחסן אנשים נגד הקורונה כבר ב 4-5 בינואר אם סוכנות התרופות האירופית תיתן אור ירוק לחיסון ב -29 בדצמבר, כך אמר שר הבריאות סלבדור אילה.

11:20 - סינגפור מתחילה לחסן בחיסון של פייזר

משרד הבריאות בסינגפור אישר את השימוש בחיסון של פייזר-ביונטק לקורונה. לפי ההודעה שיצאה מהמדינה, כל האוכלוסיה תחוסן עד הרבעון השלישי של 2021. סינגפור היא עיר-מדינה בדרום-מזרח אסיה, בעלת מעמד חשוב בכלכלה העולמית, כאשר התוצר הלאומי לנפש בה הוא מהגבוהים בעולם. אוכלוסיית סינגפור מונה 5.9 מיליון בני אדם. 

 

10:00 - אנגליה: חיסונים לקורונה יינתנו מהיום לכלל האוכלוסייה; מספר הנדבקים בלונדון מזנק

העלייה במספר מקרי הקורונה בלונדון "מדאיגה ביותר" ודורשת פעולה ממשלתית נוספת, כך אמר סאדיק קאן, ראש עיריית לונדון. הוא כתב לבוריס ג'ונסון אתמול בבקשה להגברה מיידית של כמות בדיקות הקוביד 19 בבירה, בתגובה למספר הנדבקים החדשים העולה בחדות.

עמדות חיסון בניהולם של רופאי משפחה יחלו לפעול בכל אנגליה היום, אך גורמים הזהירו שעלייה במספר המקרים לאחר חג המולד עלולה לפגוע בתהליך. יותר ממאה מרפאות מקומיות במדינה אמורות לקבל היום את החיסונים של פייזר/ביונטק, וחלקן יחלו לחסן את האוכלוסייה תוך מספר שעות מקבלתם.

בתי ספר בגריניץ' שבדרום מזרח לונדון התבקשו לסגור שעריהם החל מהיום בערב, בעקבות עלייה במספר הנדבקים שדורשת "פעולה מיידית". זאת על רקע דיווחים שהבירה כולה צפויה לעלות לדרגה 3 בקרוב.

חיסון בלונדון, צילום: אי.אף.פי חיסון בלונדון | צילום: אי.אף.פי חיסון בלונדון, צילום: אי.אף.פי

9:15 - דרום קוריאה: התפרצות שיא של קורונה - בתי הספר בסיאול נסגרים

דרום קוריאה הורתה על סגירת בתי הספר החל ממחר בבירה סיאול ובסביבתה, בעודה נאבקת בהתפרצות הקורונה הקשה ביותר מאז תחילת המגפה, במסגרתה נחצה שיא הנדבקים היומי שנרשם בחודש פברואר.

דרום קוריאה, צילום: רויטרס דרום קוריאה | צילום: רויטרס דרום קוריאה, צילום: רויטרס

9:00 - ראש ממשלת מדינת אסווטיני שבאפריקה מת מקורונה

ראש ממשלת מדינת אסווטיני (לשעבר סוואזילנד) שבאפריקה אמברוס דלאמיני, מת מהמחלה בגיל 52 בבית חולים בדרום אפריקה. כך הודיעה המונרכיה הזעירה היום. דלאמיני נמצא חיובי לקוביד 19 לפני ארבעה שבועות.

8:45 - ממשלת הולנד צפויה להחמיר את ההגבלות

ממשלת הולנד צפויה להחליט על מגבלות נוקשות יותר היום, לאחר שבמדינה דווח על העלייה הגדולה ביותר במספר הנדבקים מזה יותר משישה שבועות.

8:30 - בחריין אישרה את חלוקת החיסון הסיני סינופארם

בחריין אישרה חיסון לקוביד 19 שפותח ע"י סינופארם שבבעלות הממשלה הסינית, ופתחה אתר הרשמה מקוון לקבלת החיסון עבור אזרחים ותושבים. אזרחים ותושבים בני יותר מ-18 יכולים

להירשם באתר ולקבל את החיסון בחינם.

סלמאן בן חמד בן איסה אאל חליפה, נסיך הכתר של בחריין מקבל חיסון לקורונה , צילום: רויטרס סלמאן בן חמד בן איסה אאל חליפה, נסיך הכתר של בחריין מקבל חיסון לקורונה | צילום: רויטרס סלמאן בן חמד בן איסה אאל חליפה, נסיך הכתר של בחריין מקבל חיסון לקורונה , צילום: רויטרס

8:20 - מאוריטניה נכנסת לעוד סגר

מאוריטניה הטילה שוב עוצר לילי לאור "עלייה מדאיגה" במספר המקרים והמיתות, כך מסר משרד הנשיא.

8:15 - יוון: 693 מקרי קורונה חדשים - המספר הנמוך מאוקטובר

יוון דיווחה על 693 מקרי קורונה חדשים ו-85 מקרי מוות ביממה האחרונה – המספר היומי הנמוך ביותר מאז אמצע אוקטובר.

8:10 - נשיא אלג'יריה מחלים מקורונה: הופיע בטלוויזיה לראשונה מאז שאושפז

נשיא אלג'יריה עבדלמג'יד טבון אמר שהוא מחלים מקוביד 19 בהופעתו הטלוויזיונית הראשונה מאז שאושפז בבית חולים בגרמניה לפני קרוב לחודשיים.

8:00 - טראמפ: לא צריך לחסן עובדים בבית הלבן ראשונים, אני אתחסן בזמן המתאים

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר כי הוא סבור שעובדי הבית הלבן לא אמורים לקבל חיסונים נגד קורונה ראשונים, אלא בשלב מאוחר יותר בתוכנית החיסונים של ארה"ב, למעט במקרים מיוחדים. "ביקשתי לעשות את התיקון הזה", צייץ טראמפ. הוא הוסיף כי עדיין לא נקבע תאריך שבו יתחסן. "אני מצפה לעשות את זה בזמן המתאים", כתב עוד. זאת לאחר דיווחים בארה"ב כי הנשיא דונלד טראמפ, סגנו מייק פנס ובכירים בממשל יקבלו הצעה להתחסן ראשונים.

 

מוקדם יותר הלילה אמר גורם המעורה בתוכניות החיסון של ארה"ב כי הצוותים החיוניים בבית הלבן ובממשל יחוסנו ב-10 הימים הקרובים נגד הנגיף. טראמפ עצמו כבר נדבק בקורונה והחלים אחרי שאושפז כמה ימים בבית חולים.

דונלד טראמפ לאחר שנדבק בקורונה, צילום: גטי אימג דונלד טראמפ לאחר שנדבק בקורונה | צילום: גטי אימג'ס דונלד טראמפ לאחר שנדבק בקורונה, צילום: גטי אימג

לפי נתונים, ארה"ב קרובה ל-300,000 מתים מהמגפה תוך פחות משנה - שיעור שמהווה חמישית מסך המתים בעולם מקוביד 19. מספ המתים עומד כעת על 299,168, כך על פי אוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות