אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני שהשנה נגמרת: הזדמנות אחרונה להעיר את הכסף צילום: שאטרסטוק

רגע לפני שהשנה נגמרת: הזדמנות אחרונה להעיר את הכסף

בשנה החולפת החיסכון חזר למרכז השיח הציבורי, כשגילינו כמה מהר המציאות הכלכלית עשויה להשתנות. היום קיים פתרון גמיש ונזיל לחיסכון שיכול לעזור לכסף שלכם "לזוז". מהי קופת גמל להשקעה ואיזו הזדמנות תוכלו לנצל בה רק עד לסוף השנה?

14.12.2020, 09:25 | בשיתוף פסגות
בשנה האחרונה הבנו כמה חשוב לחסוך ולשים כסף בצד. רבים ספגו פגיעה בהכנסה, קבועה או זמנית, והרגישו בכיס את הצורך בחיסכון זמין. המכה הכואבת של משקי הבית אשר מצאו את עצמם ללא חיסכון וחוסר הוודאות של סגירה לסירוגין של המשק חידדה עבור הציבור הרחב את הצורך לחסוך.

וכעת עולה השאלה היכן לחסוך. כאשר הריבית במשק כמעט אפסית, וכתוצאה מכך החיסכון בעו"ש ובפיקדונות כבר לא אטרקטיבי, חוסכים רבים מבינים כי המעבר לאפיקי חיסכון אחרים עשוי לייצר להם תשואה על כספם לאורך זמן. אחד מהאפיקים המעניינים והאטרקטיביים האלו הוא קופת גמל להשקעה.

בימים אלה יש לכם הזדמנות אחרונה לשנת 2020 לנצל את תקרת ההפקדה בקופת הגמל להשקעה וליהנות מהטבות מס.

מהי קופת גמל להשקעה?

כולנו יודעים שחשוב לחסוך, אבל לא תמיד אנו יודעים איך. לשם כך, לפני כארבע שנים ביצע משרד האוצר מהפכה והשיק מוצר חדש: "קופת גמל להשקעה", אשר מיועד לכל אדם המעוניין לחסוך עבור עצמו או עבור ילדיו, ולכל טווח השקעה.

מוצר זה מהווה תחרות גדולה למוצרי חיסכון רבים לאור יתרונות ייחודיים ומשמעותיים הקיימים במוצר זה שאינם קיימים במוצרים אחרים. כל זה הוביל את הציבור לחסוך בקופות גמל להשקעה כ- 19 מיליארד ש"ח בתוך פחות כארבע שנים.

היתרונות – ליהנות משני העולמות

קופת גמל להשקעה נחשבת לבשורה בקרב החוסכים בעיקר בשל שני יתרונות מרכזיים: נזילות והטבות מס.

נזילות הכספים היא פרמטר חשוב למרבית החוסכים. קופת גמל להשקעה מאפשרת למשוך את הכספים הצבורים בכל עת, ללא מגבלה ומבלי לשלם קנס. חשוב לציין יתרון נוסף והוא שבניגוד למכשירי חיסכון אחרים, רק בעת משיכת הכספים ינוכה מס של 25% על הרווחים הריאליים שנצברו.

כמו כן, החל מגיל 60 ישנה אפשרות לנייד את הכספים שנחסכו לקופת גמל לקצבה לצורך משיכתם כקצבה וזאת ללא תשלום מס רווח הון. בנוסף, הקצבה שתשולם תהיה פטורה הן ממס הכנסה והן ממס רווח הון!

השנה הבנו כמה חשוב לשים כסף בצד ולחסוך לעתיד, צילום: שאטרסטוק השנה הבנו כמה חשוב לשים כסף בצד ולחסוך לעתיד | צילום: שאטרסטוק השנה הבנו כמה חשוב לשים כסף בצד ולחסוך לעתיד, צילום: שאטרסטוק

מסלולי השקעה – הדרך לתשואה

קופת גמל להשקעה מציעה מגוון מסלולי השקעה בעלי רמות סיכון שונות, המאפשרים התאמה למגמות בשווקים ולתקופות חיסכון שונות. כך למעשה, מתאפשר לכל חוסך לבחור את מסלול ההשקעה המתאים לצרכיו ולרמת הסיכון המועדפת עליו.

בכל עת ניתן לנייד את הכספים לכל מסלול השקעה אחר בו תחפצו וזאת ללא עלות. ניוד זה אינו מהווה "אירוע מס" כך שלא ישולם מס רווח הון בעת ניוד הכספים, מה שכמובן מהווה יתרון נוסף לקופת גמל להשקעה על פני מוצרים אחרים.

ואם כבר דיברנו על תשואות, כדאי לדעת שאתם יכולים להשוות באופן אובייקטיבי בין ביצועי הקופות השונות וזאת באמצעות אתר הגמל-נט של משרד האוצר. אגב - באמצעות אתר הגמל-נט תוכלו להיווכח כי התשואה המצטברת של כל מסלולי ההשקעה בכל קופות הגמל להשקעה ממועד הקמת המוצר, דצמבר 2016 ועד אוקטובר 2020, עומדת על 21.35%*!

לכל הטבה יש תקרה – והיא תקפה רק עוד סוף שנה!

משרד האוצר קבע תקרת הפקדה באופן בו הסכום השנתי המרבי שניתן יהיה להפקיד לקופת גמל להשקעה יעמוד על 71,337 ש"ח בשנה בלבד (נכון ל-2020). המשמעות היא כי נותר עוד פחות מחודש לנצל את תקרת ההפקדה וליהנות מיתרונותיה של קופת הגמל להשקעה.

יודגש כי תקרת ההפקדה היא לפי תעודת זהות. כך לדוגמה, משפחה בת 5 נפשות רשאית להפקיד השנה באופן מצטבר לקופת גמל להשקעה 356,685 ₪. אופן ההפקדה, אגב, גמיש לחלוטין. ניתן להפקיד באופן חד פעמי או בהפקדות תקופתיות, לפי רצון החוסך.

היום חוסכים מהבית

בשגרת הקורונה החדשה העולם השתנה: היום אנחנו עובדים מהבית, קונים מהבית, מנהלים מפגשים חברתיים מרחוק ומנהלים את רוב החיים שלנו בצורה מקוונת. גם שירותים פיננסים עברו לאונליין ובאותו אופן, גם ההצטרפות לגמל להשקעה נעשית היום בדרך דיגיטלית.

פסגות NEXT גמל להשקעה מאפשר להצטרף למוצר דרך הסלולר, בשלושה צעדים פשוטים, ולצרף באותה פעולה גם את ילדיכם הקטינים. בשגרת הקורונה נחסך הצורך לצאת מהבית.

קופת גמל להשקעה – כל היתרונות במקום אחד

  • ניתן למשוך את הכספים בכל עת
  • דחיית תשלום מס רווח הון עד למועד משיכת הכספים
  • קבלת הכספים כקצבה חודשית פטורה ממס החל מגיל 60
  • מגוון מסלולי השקעה
  • מעבר בין מסלולי השקעה ללא תשלום מס רווח הון
  • אלטרנטיבת חיסכון לילדים
  • שקיפות נתונים באתר הגמל־נט ובאתרי החברות המנהלות

* הנתונים לעיל נכונים לחודש אוקטובר 2020 על פי נתוני אתר גמל-נט.

פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ. בכפוף לתקנון הקופה והוראות הדין. הכספים ניתנים למשיכה תוך 4 ימי עסקים (לא כולל 3 ימי העסקים הראשונים בתחילת כל חודש) והכל בכפוף לתקנון ולהוראות הדין כפי שיעודכנו מעת לעת ובכפוף לתשלום מס רווח הון כדין. סכום ההפקדה השנתי בקופה מוגבל ל-70,000 ₪ לכל חוסך בכל שנת כספים, צמוד למדד בתחילת כל שנה לעומת מדד 1 ביולי 2016 (נכון לשנת 2020 - 71,337 ₪). פטור ממס הכנסה וממס רווח הון יתאפשר מגיל 60, באמצעות משיכת הכספים כקצבה וזאת ע"י העברתם לקופת גמל לקצבה ובהתאם להוראות הדין. הנתונים לעיל נכונים לחודש אוקטובר 2020 על פי נתוני אתר גמל־נט. אין באמור לעיל כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני בידי יועץ/משווק פנסיוני בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. האמור אינו מהווה ייעוץ מס על ידי יועץ מס. פסגות קופות גמל ופנסיה בע"מ עוסקת בשיווק פנסיוני (ולא בייעוץ פנסיוני) ולה זיקה למוצרים הפנסיונים המנוהלים על ידה. אין באמור התחייבות להשגת תשואה כלשהי. ט.ל.ח

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות