אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמיר חייק קיצץ שכר לעובדי התאחדות המלונות ולעצמו שכח צילום: עמית שעל

אמיר חייק קיצץ שכר לעובדי התאחדות המלונות ולעצמו שכח

לכלכליסט נודע כי בעוד שבהתאחדות המלונות קיצצו לעובדים 20% מהשכר ושני עובדים הוצאו לחל"ת, שכרו של נשיא ההתאחדות בשווי 30 אלף שקל בחודש לא קוצץ

15.12.2020, 08:07 | תומר הדר

פחות מחודש חלף מאז בחירתו מחדש של אמיר חייק לתפקיד נשיא התאחדות המלונות, אך חייק לא מפסיק להפתיע. ל"כלכליסט" נודע כי בהתאחדות המלונות התגלה השבוע שבעוד שכל עובדי ההתאחדות, שמונה במספר, נדרשו החל במרץ האחרון לקיצוץ שכר בגובה 20%, ושני עובדים הוצאו לחל"ת, חייק ויעל דניאלי מנכ"לית ההתאחדות, התחמקו מן הקיצוץ ומקבלים שכר מלא. חייק מכהן בכמה תפקידים נוספים לצד תפקידו בהתאחדות המלונות, למשל יו"ר תאגיד המחזור אל"ה.

קראו עוד בכלכליסט

אמיר חייק, צילום: עמית שעל אמיר חייק | צילום: עמית שעל אמיר חייק, צילום: עמית שעל

חייק נבחר לנשיא התאחדות המלונות בפעם השנייה בחודש שעבר. לבחירתו קדם מאבק, לאחר שכהונתו בתפקיד הוארכה "משיקולי קורונה" אף שהיתה אמורה להסתיים בפועל במרץ השנה. תהליך הבחירות לווה בהתפטרויות של צמד שופטות בבית הדין של נשיאות התאחדות המלונות.

חייק כיהן בעבר כמנכ"ל משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה וכמנכ"ל התאחדות התעשיינים, ולא שימש בתפקידים בענף התיירות קודם למינויו בהתאחדות המלונות. הוא מקבל עבור עבודתו כ־30 אלף שקל בחודש, שמוגדרים כ"החזר הוצאות". נושא שכרו של חייק נחשף השבוע בישיבה של ועדה ארגונית של ההתאחדות.

יצוין כי גורמים אחרים בענף התמודדו באופן שונה עם השלכות משבר הקורונה. כך למשל אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר הודיע השנה כי יפחית את שכרו ב־75%, לכעשרת אלפים שקל בחוחדש.

רוני פיבקו, ששימש עד לאחרונה כמ"מ נשיא התאחדות המלונות וכיו"ר מועצת ההתאחדות, מסר בשם התאחדות המלונות: "עם פרוץ מגפת הקורונה והשפעתה הקשה על ענף המלונאות קוימה ישיבה מיוחדת של נשיאות ההתאחדות בעניין שכרם של עובדי ההתאחדות. בישיבה דווח כי שכרם של העובדים צומצם ב־20%, על רקע צמצום בפעילות השוטפת שלהם.

"בישיבה ביקשתי מחייק ודניאלי לצאת מהחדר כדי לקיים דיון לגבי שכרם. חברי הנשיאות ביקשו שלא לפגוע בשכר הנשיא והמנכ"לית על רקע פעילותם האינטנסיבית, שהוכפלה בתקופה קשה זו שבה כל המלונאים תלויים בעבודתם. זאת בעוד שנשיא התאחדות המלונות אמור להקדיש לעבודתו בהתאחדות רק יום־יומיים בשבוע. מסיבות אלה הוחלט לא לגעת בשכרם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות