אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבואנית סובארו ופיאט רוכשת חצי מפעילות ספקית טעינת כלי הרכב החשמליים PLUGO צילום: רונן טופלברג

יבואנית סובארו ופיאט רוכשת חצי מפעילות ספקית טעינת כלי הרכב החשמליים PLUGO

סמלת נכנסת גם לתחום הלוהט בעקבות רכישת מחצית מ-PLUGO מגיל קאר הישראלית. לפי הערכות בענף הרכב, שווי העסקה הוא כשמונה מיליון שקל

14.12.2020, 22:38 | תומר הדר

ככל שאמצעי ההנעה של המכוניות הולכים והופכים ירוקים יותר, כך הקווים שבין יבואני הרכב ובין ספקי אמצעי ההנעה של הרכבים הולכים ומיטשטשים. ל"כלכליסט" נודע כי סוכנות מכוניות לים התיכון (סמל"ת), יבואנית סובארו, ג'יפ ופיאט אשר נמצאת בבעלות איש העסקים מיכאל לוי רוכשת חצי מפעילות ספקית הטעינה PLUGO מגיל קאר הישראלית. לפי הערכות בענף הרכב, שווי העסקה הוא כשמונה מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

כך, בדומה למספר ספקי טעינה, החל בג'ינרג'י וכלה באפקון, גם PLUGO אשר הוקמה לפני כשנתיים על ידי גילקאר משווקת כיום מספר סוגי עמדות טעינה לרכב חשמלי.  
מיכאל לוי, בעלי סמל"ת, צילום: רונן טופלברג מיכאל לוי, בעלי סמל"ת | צילום: רונן טופלברג מיכאל לוי, בעלי סמל"ת, צילום: רונן טופלברג

שוק ספקי טעינת הרכב החשמלי בישראל שוקק חיים כיום, זאת לנוכח תחילת שיווקן של מספר מכוניות חשמליות מדגמים שונים בישראל והעובדה שיצרני הרכב הגדולים נערכים להגדלה משמעותית של היצע הדגמים החשמליים הזמין לצרכנים בארץ. סמל"ת עצמה צפויה להשיק במהלך החודשים הקרובים גרסאות פלאג אין הייבריד (כלומר כאלה שמסוגלות לנסוע כמה עשרות קילומטרים בכוח חשמל לפני שמנוע הבנזין נכנס לפעולה) של מספר דגמים של ג'יפ.

בעתיד יחל בישראל גם שיווקה של פיאט 500 החשמלית. יצוין כי סוכנות מכוניות לים התיכון אינה יבואנית הרכב הראשונה אשר נכנסת, במישרין או בעקיפין, לתחום אספקת תשתית הטעינה לרכב חשמלי. EV EDGE אשר נמצאת ברובה בבעלות ג'ורג' חורש יבואנית טויוטה לישראל פעילה בארץ זה מספר שנים ומחצית ממנה נמכרה ל"פז" לפני כשלושה חודשים.

באפריל אשתקד רכשה סונול מחצית מחברת EVI אשר עוסקת גם היא בהקמה והפעל של עמדות טעינה לרכב חשמלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות