אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צווים חדשים אוסרים נסיעה באזורי טבע מוגנים ברחבי הארץ צילום: יאיר שגיא

צווים חדשים אוסרים נסיעה באזורי טבע מוגנים ברחבי הארץ

המשרד להגנת הסביבה פרסם היום את הצווים והגדיר שלושה שטחים כמוגנים - במישור החוף הדרומי, ממערב לנס ציונה ומזרחית ליישוב אירוס; מצוק הכורכר בחוף השרון, ליד ארסוף; וגבעת שיטה מלבינה ישרש-רחובות

15.12.2020, 10:28 | ליאור גוטמן

המשרד להגנת הסביבה פרסם צווים מיוחדים שיאסרו נסיעה באזורי טבע מוגנים ברחבי המדינה, זאת בשם ה"שמירה על ערכי טבע ונוף בישראל ולאור הפגיעה המתרחשת בשל נסיעת כלי-רכב הרומסים את הצומח והחי".

קראו עוד בכלכליסט

הצווים מחתמו על ידי השרה גילה גמליאל מתוקף סמכותה לפי חוק גנים לאומיים, שמורות טבע ואתרים לאומיים. במסגרת הצווים המשרד הגדיר שלושה שטחים ככאלה שתויגו כתחומים מוגנים: במישור החוף הדרומי, ממערב לנס ציונה ומזרחית ליישוב אירוס; מצוק הכורכר בחוף השרון, ליד ארסוף; וגבעת שיטה מלבינה ישרש-רחובות.

מצוק הכורכר חוף השרון , צילום: יאיר שגיא מצוק הכורכר חוף השרון | צילום: יאיר שגיא מצוק הכורכר חוף השרון , צילום: יאיר שגיא

לפי המשרד להגנת הסביבה, בשטחים אלה תיאסר תנועת כלי-רכב, באופן שיתאפשר להגן על ערכי הטבע והנוף המתקיימים בהם. "השטחים הללו נפגעים כיום בצורה קשה כתוצאה מתנועת כלי רכב, כגון טרקטורונים, ג'יפים או אופנועי שטח. כניסת רכבים לשטח אף מאפשרת פעילות של שפיכת פסולת בשטח באופן לא חוקי ואף הטמנה", מחדדים שם.

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל, מסכמת ש"אנחנו מגינים על חבלי ארץ רגישים ומיוחדים, שומרים על ערכי טבע ונוף, אך גם מאפשרים כניסה רגלית של הציבור לתחום המוגן לשם הנאה של כולנו מהסביבה הטבעית". הצווים פורסמו להערות הציבור טרם קבלת החלטה סופית בנושא. את הערות הציבור ניתן להגיש עד ה-31/12/2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות