אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצינור התפוצץ ובעל הדירה ישלם לשוכר 12 אלף שקל צילום: עומר הכהן

הצינור התפוצץ ובעל הדירה ישלם לשוכר 12 אלף שקל

ביהמ"ש קבע, שהמשכיר לא הביא לידיעת התובעים שהוא החליף מקטע אחר מקטע בצנרת הדירה בכל פעם שהיה פיצוץ, על חשבון חברת הביטוח, ולא הביא לידיעתם שהם נכנסים להתגורר בדירה מועדת לפיצוצים

15.12.2020, 11:01 | ליטל דוברוביצקי

לידיעת המשכירים והשוכרים: בית המשפט קבע כי בעל דירה המשכיר דירתו לשוכרים ולא מגלה להם שהיו פיצוצי צנרת קודמים ושהדירה מועדת לפיצוצי צנרת, חויב בתשלום פיצוי בגין נזקי רכוש ועגמת נפש בסך 12 אלף שקל כתוצאה מפיצוץ שארע במהלך תקופת השכירות של התובעים.

קראו עוד בכלכליסט

דירה להשכרה (ארכיון), צילום: עומר הכהן דירה להשכרה (ארכיון) | צילום: עומר הכהן דירה להשכרה (ארכיון), צילום: עומר הכהן

פסק הדין שניתן על ידי הרשמת בכירה אביגיל ון-קרפלד מבית משפט לתביעות קטנות בירושלים עסק במקרה בו התובעים שכרו דירה מהנתבעים והגישו תביעה בגין נזקים ועגמת נפש שנגרמו מפיצוץ בצנרת ובגין כך שלא יודעו לטענתם על כך שהדירה מועדת לפיצוצי צנרת.

עוד נטען כי הצנרת מועדת לפיצוצים והיו אירועים קודמים של פיצוצי צנרת לפני שהתובעים נכנסו להתגורר בדירה. למרות זאת, נטען, המשכיר לא החליף את הצנרת ומבחינתו העדיף להזמין את הביטוח בכל אירוע. מנגד טען הנתבע כי השוכרים לא שילמו שכר דירה 4.5 חודשים במהלך שנת 2020 וכי פעל באופן תקין.

מפסק הדין עולה כי המשכיר הודה שאחרי הפיצוץ שארע בזמן מגורי התובעים הוא קיבל המלצה מקצועית להחליף את כל הצנרת של הדירה, אך סרב לעשות כן. לדבריו, הוא לא חייב לעשות כן ובשביל זה יש ביטוח.

בית המשפט פסק פיצוי בגין נזק שנגרם בשל פיצוץ בצנרת הדירה ובגין עגמת נפש. נקבע, שהנתבע (המשכיר) לא הביא לידיעת התובעים שהוא החליף מקטע אחר מקטע בצנרת הדירה בכל פעם שהיה פיצוץ, על חשבון חברת הביטוח, ולא הביא לידיעת התובעים שהם נכנסים להתגורר בדירה מועדת לפיצוצים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות