אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש מוסד חדש: נתניהו מינה את ד' למחליפו של יוסי כהן צילום: אלכס קולומויסקי

ראש מוסד חדש: נתניהו מינה את ד' למחליפו של יוסי כהן

ראש הממשלה החליט למנות את סגן ראש המוסד ד' לתפקיד ראש המוסד. "הוא איש מוסד עתיר זכויות ורב ניסיון", אמר נתניהו. ועדת גולדברג למינוי בכירים תידרש לאשר את המינוי

15.12.2020, 14:40 | איתמר אייכנר, ynet
ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט למנות את סגן ראש המוסד, ד', לראש המוסד הבא. "ד' הוא איש מוסד עתיר זכויות ורב ניסיון", אמר נתניהו. המינוי נמצא כעת בוועדת גולדברג, הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה.

ד' שירת בעבר בסיירת מטכ"ל ועשה את כל המסלול במוסד. הוא נחשב לבן טיפוחיו של ראש המוסד הנוכחי יוסי כהן, שאותו הוא אמור להחליף ביוני 2021. זהותו תיחשף רק כאשר המינוי יאושר על ידי ועדת גולדברג.

קראו עוד בכלכליסט

יוסי כהן ראש המוסד, צילום: עמוס בן גרשום לע יוסי כהן ראש המוסד | צילום: עמוס בן גרשום לע''מ יוסי כהן ראש המוסד, צילום: עמוס בן גרשום לע

כהן, ראש המוסד הנוכחי שד' יחליפו - אם מינויו יאושר - היה שותף למגעים שהובילו להסכמים עם ארבע מדינות מוסלמיות בחודשים האחרונים: איחוד האמירויות, בחריין, סודן ומרוקו.

בריאיון ל-ynet לאחר החתימה על הסכמי השלום בוושינגטון עם האמירויות ובחריין, אמר כהן כי "ההסכמים ההיסטוריים הללו מרחיקים את סכנת המלחמה. זאת קואליציה הגיונית שצריכה למתן את האלימות האיראנית באזור ואולי לקדם פני אפשרות של הסכם גרעין מעודכן ולא מוצלח".

המוסד בראשותו היה מעורב במגעים עם שתי מדינות המפרץ והיה לו תפקיד חשוב מאוד בפריצת הדרך הזאת. "היה פה מסר מאוד חזק מול האיראנים", הוא הוסיף בהתייחסו לאיחוד האמירויות ובחריין: "נטישה של משחק כפול מולם ומעבר לצד הנכון המתנגד להם באופן מובהק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות