אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מספר האייפונים שתייצר אפל במחצית הראשונה של 2021 יגדל ב-30%  צילום מסך: אפל

מספר האייפונים שתייצר אפל במחצית הראשונה של 2021 יגדל ב-30%

לפי דיווח ביפן, המסתמך על פניית אפל לספקים, החברה מתכננת להרחיב את מספר המכשירים המיוצרים בתקופה האמורה ל-96 מיליון - נתון המרמז על ביקושים חזקים לאייפונים מסדרת 12 החדשה

15.12.2020, 19:52 | שירות כלכליסט

הרבה יותר אייפונים: סוכנות הידיעות היפנית ניקיי (Nikkei) מדווחת שאפל מתכננת להרחיב מהותית את מספר האייפונים שתייצר במחצית הראשונה של 2021.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, הכוונה היא לייצר בתקופה האמורה  96 מיליון מכשירים, מספר המשקף עלייה של 30% לעומת היקף ייצור האייפונים במחצית הראשונה של 2020. הנתונים הללו מאותתים על כך שלמרות המשבר הכלכלי, נרשמים ביקושים חזקים לסדרת המכשירים החדשה מבית אפל, האייפון 12, המתאימים לשימוש ברשתות 5G.

אפל ביקשה מהספקיות שלה - כך מדווח - להגביר את הייצור של האייפונים מסדרה 12, וכן את היקפי הייצור של דגמי 11 ו-SE. תחזיות שנתיות זמניות מראות שהחברה מתכוונת לייצר 230 מיליון מכשירי אייפון בשנה הבאה כולה, עלייה של 20% לעומת מספרם הכולל ב-2019.

עדיין, היעד הזה עשוי להשתנות בהתאם לביקוש מצד הצרכנים. אם אפל תעמוד ביעדים שהציבה, מספר המכשירים שיימסרו ללקוחות יגיע אל מעט מתחת לשיא של 231.5 מיליון שנרשם ב-2015.

טים קוק מנכ"ל אפל , צילום: בלומברג טים קוק מנכ"ל אפל | צילום: בלומברג טים קוק מנכ"ל אפל , צילום: בלומברג

אנליסט חברת Wedbush דן אייבס מצפה שאפל תעלה על השיא הקודם. הוא חוזה שאפל תמכור יותר מ-240 מיליון מכשירי טלפון בשנה הבאה בזכות יותר לקוחות קיימים שישדרגו את מכשיריהם. אייבס דירג את התחזית שלו עבור אפל כ"ביצועים מעל הצפוי", עם יעד מחיר מניה של 160 דולר.

ב-2018 ו-2019 נרשמו ירידות במשלוחי האייפון ללקוחות לעומת שנה קודם. אך מכירות האייפון שהאטו קוזזו ברובן ע"י ההכנסה הגדלה משירותים ומכשירים לבישים של החברה. עלייה בביקוש לאייפונים עשויה להביא לביצועים מעל התחזיות, אם עסקיה האחרים של החברה ימשיכו להתרחב.

אפל מתכננת גם להגדיל את הייצור של מחשביה היוקרתיים, המאקבוק פרו והאיימאק. החברה חשפה לאחרונה את המחשב הראשון שלה שמונע באמצעות שבבים תוצרת בית, והיא מתכננת להחליף לחלוטין את המעבדים של אינטל המותקנים במכשיריה במהלך השנתיים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות