אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקנזי סקוט, גרושתו של ג'ף בזוס, תרמה יותר מ-4 מיליארד דולר למוסדות רווחה צילום: EPA

מקנזי סקוט, גרושתו של ג'ף בזוס, תרמה יותר מ-4 מיליארד דולר למוסדות רווחה

סקוט ממוקמת במקום ה-18 ברשימת עשירי העולם, לאחר שהונה זינק מ-23 מיליארד דולר בתחילת השנה ל-60.7 מיליארד דולר כיום - בזכות קפיצה של 71% בתקופה זו בשווי מניות אמזון שבבעלותה

16.12.2020, 08:12 | שירות כלכליסט
מקנזי סקוט, גרושתו של מייסד אמזון ג'ף בזוס, תרמה בתוך 4 חודשים יותר מ-4 מיליארד דולר למוסדות רווחה, חלוקת מזון, וסיוע חירום.

קראו עוד בכלכליסט

בבלוג שפרסמה, ציינה סקוט כי המטרה שלה היא לסייע לאמריקאים שנאבקים בתקופת המגיפה, ושהיא העבירה את הכסף למעל 380 ארגונים שונים, לאחר ששקלה כמעט 6,500 הצעות.

"המגיפה הזו היא כמו כדור פלדה הרסני לחיים של אמריקאים שגם ככה נמצאים במאבק. ההפסדים הכלכליים וההשלכות הבריאותיות הם גרועים עוד יותר במקרה של נשים, אנשים בעלי צבע ואנשים שחיים בעוני. באותו הזמן, המגיפה העלתה משמעותית את העושר של המיליארדרים", כתבה בבלוג.

מקנזי בזוס , צילום: EPA מקנזי בזוס | צילום: EPA מקנזי בזוס , צילום: EPA

בחודש יולי האחרון תרמה סקוט 1.7 מיליארד דולר ל-116 מוסדות צדקה, ובסך הכול תרמה מתחילת 2020 כמעט 6 מיליארד דולר. לאחר התרומה של יולי אמרה כי בכך היא מכוונת "להפנות את תשומת הלב לארגונים ולמנהיגים שמניעים לשינוי".

סקוט ממוקמת במקום ה-18 ברשימת עשירי העולם, לאחר שהונה זינק מ-23 מיליארד דולר בתחילת השנה ל-60.7 מיליארד דולר כיום - בזכות קפיצה של 71% בתקופה זו בשווי מניות אמזון שבבעלותה.

לפי הודעתה, התרומות בארבעת החודשים האחרונים התמקדו "בארגונים בקהילות שמתמודדות עם סוגיות של חוסר ביטחון תזונתי, רמה גבוהה של אי שוויון גזעי, שיעורי עוני גבוהים וגישה נמוכה לכספי פילנתרופיה".

לפני שנה חתמה סקוט על "התחייבות נתינה", (Giving Pledge), במסגרתה היא מתחייבת להעביר את רוב כספה למוסדות פילנתרופיה. "יש לי סכום חסר פרופורציה לחלק", היא כתבה אז.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות