אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לקראת עסקה דרמטית בשוק הקנאביס: טילריי ואפריה בשיחות על מיזוג צילום: שאטרסטוק

לקראת עסקה דרמטית בשוק הקנאביס: טילריי ואפריה בשיחות על מיזוג

אם העסקה תצא לפועל, הקבוצה הממוזגת תהיה חברת הקנאביס השנייה בגודלה בעולם; לפי התוכנית הנבחנת, בעלי המניות של אפריה צפויים להחזיק בכ-60% מהחברה הממוזגת ובעלי המניות של טילריי ביתרת ה-40%; ארווין סימון מנכ"ל אפריה, צפוי לשמש כיו"ר ומנכ"ל של הקבוצה

16.12.2020, 10:13 | צלי גרינברג

שוק הקנאביס כמרקחה, לאחר שנודע כי חברות הקנאביס הקנדיות טילריי ואפריה בוחנות מיזוג - השלמת עסקה שכזו תהפוך את הקבוצה הממוזגת לחברת הקנאביס השנייה בגודלה בעולם, אחרי קאנופי גרות'.  

קראו עוד בכלכליסט

אפריה נסחרת בבורסות נאסד"ק  בשווי שוק של 2.35 מיליארד דולר והיא מותג הקנאביס הנמכר ביותר בקנדה. טילריי, שגם כן נסחרת בבורסות נאסד"ק ובשווי 1.13 מיליארד דולר, נחשבת למותג הבינלאומי המוכר בעולם. המתחרה הגדולה קאנופי נסחרת בנאסד"ק בשווי של 9.9 מיליארד דולר.

חלוקת המניות הנבחנת בין השתיים מעמידה את חלקם של בעלי מניות אפריה בחברה הממוזגת על כ-60%, בעוד שיתר המניות, נתח של 40%, יוחזק  על ידי בעלי המניות של טילריי. השתיים גם בוחנות המשך מסחר החברה הממוזגת תחת שמה וסימולה של טילריי בנאסד"ק (TLRY), והעברת מושכות ניהולה לאפריה.

ארווין סימון (Irwin Simon), מנכ"ל אפריה, צפוי לשמש כיו"ר ומנכ"ל החברה הממוזגת, וברנדון קנדי (Brendan Kennedy), מנכ"ל טילריי, צפוי לקבל כיסא בדירקטוריון החברה הממוזגת, אך ללא תפקיד ביצועי כלשהו.

קנאביס , צילום: שאטרסטוק קנאביס | צילום: שאטרסטוק קנאביס , צילום: שאטרסטוק

המיזוג בין השתייים נבחן כשבועיים לאחר שבית הנבחרים האמריקאי אישר את הוצאת צמח הקנאביס ורכיביו מפקודת הסמים המסוכנים הפדראלי האמריקאי, וקידם ההצעה להצבעה בסנאט. ארווין סימון, מנכ"ל אפריה אמר בעקבות ההודעה: "אפריה צריכה להתרחב מחוץ לקנדה, ומיזוג עם טילריי יכול להיות תשובה נהדרת לכך, מכיוון שטילריי ממוקמת גם בארה"ב עם נכסים אסטרטגיים".

הכנסות אפריה ברבעון הפיסקאלי הראשון שלה לשנת 2020, שהסתיים בסוף אוגוסט האחרון, עמדו על 145.6 מיליון דולר - החברה הציגה בתקופה הפסד של 5 מיליון דולר או 2 סנט למניה. הכנסות טילריי לאותה תקופה (הרבעון השלישי שלה לשנת 2020), עמדו על 51.4 מיליון דולר שעדיין השאירו אותה בהפסד של 2 מיליון דולר או 2 סנט למניה. אפריה וטילריי הציגו מזומן ושווי מזומן לסוף התקופה שעמדו על 400 מיליון דולר ו-155.2 מיליון דולר בהתאמה.

מאז שהחל ביידן להתקבע בסקרים האמריקאיים כמנצח במירוץ לנשיאות ארה"ב החלו מניות הקנאביס לטפס בבורסה האמריקנית והובילה את טילריי לעלייה של 60% במנייתה מאז תחילת אוקטובר האחרון ואת אפריה לעלייה של 83.3% לאותה תקופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות