אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין ממריא מעל לשווי של 23 אלף דולר: "צריך להיות שווה יותר מ-400 אלף דולר" צילום: איי אף פי, בלומברג

הביטקוין ממריא מעל לשווי של 23 אלף דולר: "צריך להיות שווה יותר מ-400 אלף דולר"

המטבע הווירטואלי מזנק ב-14.4% ונסחר בשווי 23,063 אלף דולר; מנהל ההשקעות סקוט מיינרד, שאחראי לנכסים בשווי 5.3 מיליארד דולר, טוען שהשילוב של היצע ביטקוין נמוך עם הדפסת כספים נרחבת מצד הפד האמריקאי יזניק את המטבע עוד יותר

17.12.2020, 14:57 | ליטל סמט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

"הביטקוין צריך להיות שווה יותר מ-400 אלף דולר", כך אמר סקוט מיינרד, מנהל השקעות ראשי בגוגנהיים (Guggenheim Investments) בראיון לבלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

המטבע הווירטואלי קופץ הבוקר (ה') ב-14.4% ונסחר בשווי 23,063 אלף דולר. ההערכות הן כי מטבע הקריפטו עוד יעלה אף יותר.

סקוט מיינרד, מנהל השקעות בגוגנהיים, צילום: איי אף פי, בלומברג סקוט מיינרד, מנהל השקעות בגוגנהיים | צילום: איי אף פי, בלומברג סקוט מיינרד, מנהל השקעות בגוגנהיים, צילום: איי אף פי, בלומברג

הביטקוין וגם מדד מטבעות הקריפטו של בלומברג (Bloomberg Galaxy Crypto Index) שילשו השנה את השווי שלהם, ובמקביל מניות הקשורות למטבעות קריפטו בדרום קוריאה, יפן וסין נסחרו בעליות.

עם זאת, הראלי בנכסים דיגיטליים גורם לחילוקי דעות בתעשייה, בהתחשב בהיסטוריה של מחיר הביטקוין שכוללת עליות וירידות חדות. התומכים טוענים שהמטבע מחליף את הזהב כנכס בטוח, לנוכח החולשה של הדולר והלחץ האינפלציוני הפוטנציאלי. לעומת זאת, יש שגורסים כי האופי הספקולטיבי של המטבע יוביל בסופו של דבר להתפוצצות הבועה, בדומה למה שקרה לפני שלוש שנים כשהביטקוין טיפס קרוב ל-20 אלף דולר ואז קרס למחיר נמוך מ-5,000 דולר.

במקביל יש סימנים לכך שמשקיעים לטווח ארוך, כמו מנהלי נכסים ומשרדים לניהול עזבונות הם בעלי תפקיד גדול יותר הפעם. לדבריו של מיינרד, ההיצע הנמוך יחסית של ביטקוין בשילוב עם "הדפסת כספים נרחבת" מצד הפדרל ריזרב, פירושם שהמטבע הדיגיטלי אמור להיות שווה בסופו של דבר 400 אלף דולר. מינרד הוא המנהל של קרן Guggenheim Macro Opportunities המנהלת נכסים בשווי 5.3 מיליארד דולר שעלתה לכותרות בחודש שעבר בשל שינוי בחוקים שיאפשר לקרן להעביר עד 10% משווי הנכסים שלה לקרן גרייסקל ביטקוין.

"המחיר יעבור עכשיו מעלייה לינארית לצורה של פרבולה, בין השאר בגלל שמשקיעים פרטיים עד כה נשארו 'מחוץ לראלי הזה'", כך אמר קיי ון פטרסן, אסטרטג בחברת Capital Markets Pte בסינגפור. "חציית רף ה-20 אלף דולר הייתה צפויה ואני אפילו קצת מופתע שזה לא קרה קודם לכן", הגיב גם האנליסט קרייג ארלאם מאונאדה אירופה. "ייתכן שהתמריצים של הפד נתנו למטבע דחיפה נוספת, אך בוא נודה בכך, הביטקוין לא באמת זקוק לזה. חציית רף ה-20 אלף דולר תתן לו עוד פרסום וסיום חזק לשנה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות