אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט לכלל ביוטכנולוגיה: עשויה לרשום החזר של פי 19 על השקעתה בקיידנט תרפיוטיקס צילום: ערן לביא

אקזיט לכלל ביוטכנולוגיה: עשויה לרשום החזר של פי 19 על השקעתה בקיידנט תרפיוטיקס

חברת הביופארמה האמריקאית תימכר לנוברטיס תמורת עד 770 מיליון דולר, על פי אבני דרך. כלל ביוטכנולוגיה המחזיקה ב-13% ממניות קיידנט צפויה להרוויח עד 100 מיליון דולר - אם קיידנט תעמוד במלוא הדרישות ממנה

17.12.2020, 10:55 | צלי גרינברג

חברת כלל ביוטכנולוגיה דיווחה הבוקר (ה') כי חברת הביופארמה האמריקאית קיידנט תרפיוטיקס (Cadent Therapeutics), בה היא מחזיקה ב-13% מהון המניות, חתמה על הסכם למכירתה לענקית התרופות נוברטיס תמורת 770 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה ישולמו 210 מיליון דולר מיידית, ושאר 560 מיליון הדולר יתווספו בהתאם לעמידה באבני דרך שנקבעו בהסכם בין השתיים. כלל ביוטכנולוגיה מציינת כי כתוצאה מהשווי המשתקף לקיידנט מהסכם הרכישה, היא צופה לרשום רווח בדוחותיה הכספיים לשנת 2020 ולעת זו בוחנת את היקפו. זאת, לאחר שרשמה את אחזקתה בחברת הביופארמה האמריקנית בדוחותיה הכספיים לרבעון השלישי של 2020, כנכס פיננסי בשווי 7 מיליון דולר.

חברת התרופות נוברטיס, צילום: בלומברג חברת התרופות נוברטיס | צילום: בלומברג חברת התרופות נוברטיס, צילום: בלומברג

כלל ביוטכנולוגיה החלה השקעתה בקיידנט תרפיוטיקס עם הגיוס הראשון שביצעה האחרונה ב-2013, שנת היווסדה. סך השקעתה בה עומד על כ-5.2 מיליון דולר, וחלקה של חברת השקעות מדעי החיים מהתשלום המיידי שיינתן על ידי נוברטיס בגין הרכישה צפוי לעמוד על כ-26 מיליון דולר, המקנים לה החזר של פי 5 על סך השקעתה בקיידנט.

בהנחה וקיידנט תעמוד במלוא אבני הדרך והתמורה על מכירתה תעמוד על מלוא 770 מיליון הדולר, יעמוד חלקה של כלל ביוטכנולוגיה על כ-100 מיליון דולר, המקנים לה החזר של פי 19 על השקעתה.

סך ההשקעה הכולל בקיינדט תרפיוטיקס עומד על כ-70 מיליון הדולר, ועיקר המשקיעים בה, מלבד כלל ביוטכנולוגיה, הם קרנות השקעה אמריקאיות, ובהם אטלס ונ'צרס, שהינה בעלת המניות הגדולה בחברה ומחזיקה בכ-40% ממניות קיידנט. לצידה השקיעו גם הקרנות אקסס, שבשליטת לן בלווטניק ומחזיקת השליטה בכלל ביוטכנולוגיה (47.17%), קימינג ונצ'רס, וקוהאן הלת'קר, המחזיקות בכ-9% מהמניות כל אחת.

קיידנט תרפיוטיקס פועלת לפיתוח טכנולוגיה לטיפול בהפרעות נוירו-פסיכיאטריות, ולחברה קשר קודם עם נוברטיס במסגרתו התקשרה בהסכם רישיון עם ענקית התרופות האמריקאית לפיתוח תרופה לטיפול בדיכאון. הפיתוח מתבסס על טכנולוגיה של קיידנט תרפיוטיקס המעכבת פעילות קולטן ה-NMDA (חומר שנקשר לקולטן בתאי עצב במוח).

כלל ביוטכנולוגיה נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 304.5 מיליון שקל, ומנייתה פתחה את המסחר בעלייה של 11.17% על רקע הודעת המכירה, והשלימה עלייה של 44.42% מתחילת השנה ועד לדיווח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות