אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מנהל בארגון תחת התקפת סייבר צריך להיות מוכן ליום שאחרי"

"מנהל בארגון תחת התקפת סייבר צריך להיות מוכן ליום שאחרי"

אל תגידו "לי זה לא יקרה", ד"ר יעקב מנדל, ראש לימודי מערך הסייבר בפקולטה לניהול באוניברסיטת ת"א ומרצה בכיר בלהב פיתוח מנהלים, מסביר איך צריך להיערך למתקפת סייבר ולהמשיך לפעול תוך כדי המתקפה | פודקאסט זמן ניהול, פרק רביעי

20.12.2020, 10:30 | אתי אפללו

 ד"ר יעקב מנדל, מומחה ויזם סייבר משוכנע שבכל ארגון תקיפת סייבר היא עניין של זמן: "אנחנו נראה יותר ויותר התקפות, בפרקי זמן יותר קצרים, ובעוצמות גבוהות יותר". לדעת מנדל, הרבה אירועי מאקרו עולמיים מעודדים התקפות בעת הזו: הקורונה – שחשפה כשלים בהיערכות של ארגונים לעבודה מרחוק, אירועים ביטחוניים ומתיחויות גיאו-פוליטיות.

על רקע ההתקפה על חברת הביטוח שירביט, והתקפות נוספות שאירעו בסמוך, מנדל סבור שבכל ארגון צריך לתחקר מה ניתן ללמוד מההתמודדות עם התקפות אלו, ולתרגל מתקפת סייבר על הארגון. "בעת מתקפה אמיתית, כל בעל תפקיד בארגון צריך לדעת מה הוא עושה, למי הוא מדווח, והכל צריך להיות מוכן – עד רמת ההודעות לתקשורת וההיערכות המשפטית, וכמובן – כל העובדים בארגון צריכים להיות במודעות מלאה לסיכונים, לחשיפה, ולאמצעי הזהירות הנדרשים מהם".

ד"ר יעקב מנדל ד"ר יעקב מנדל ד"ר יעקב מנדל

מנדל מציין כי אחת הנקודות העיקריות שיש לשים אליהן לב היא היכולת של הארגון להמשיך לפעול תוך כדי המתקפה: "כל ההתנהלות בזמן המתקפה צריכה לקחת בחשבון את שיקום האמון עם הלקוחות, והיכולת להמשיך ולגייס לקוחות חדשים ביום שאחרי".

"מנהל בארגון תחת התקפת סייבר צריך להיות מוכן ליום שאחרי"
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאן"מנהל בארגון תחת התקפת סייבר צריך להיות מוכן ליום שאחרי"

איך בונים היערכות נכונה למתקפת סייבר? על כך בפודקאסט "זמן ניהול". האזנה נעימה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות