אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים מחלקים לכם כסף זול, לא תקחו? צילום: שאטרסטוק

מנועי הכסף

הבנקים מחלקים לכם כסף זול, לא תקחו?

פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט, פרק 132: מה גרם לבנקים המרכזיים לפעול ולהדפיס כסף דווקא השבוע עם תחילת החיסונים. ומדוע, בניגוד לבנק ישראל - בפד לא מרגישים צורך להתערב בשוק הדיור הבוער

17.12.2020, 18:08 | שי סלינס

אנחנו בעיצומו של שבוע מוזר מאוד. ההתחלה היתה בגרמניה עם הבנק המרכזי של אירופה, שהחליט להזרים עוד חצי טריליון יורו לשווקים. הוא נמשך עם סערה מקומית שהגיעה מכיוון בנק ישראל בתחום המשכנתאות וממשיך בוושינגטון ממש ברגעים אלו - בקונגרס ובמטה המרכזי של הבנק המרכזי האמריקאי, הפדרל ריזרב.

מה כל כך מוזר בשבוע הזה? התזמון. דווקא השבוע, רגע לפני סוף השנה, בסנכרון כמעט מושלם עם תחילת החיסונים בעולם - הבנקים המרכזיים בעולם החליטו להיות אגרסיביים. מאוד.

בפרק ה-123 של פודקאסט מנועי הכסף של כלכליסט, עם הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות, אורי גרינפלד - דיברנו על מה גרם לבנקים המרכזיים לפעול בדיוק עכשיו. מדוע, בניגוד לבנק ישראל - בפד לא מרגישים צורך להתערב בשוק הדיור הבוער ומה אומרת תוכנית ההרחבה באירופה על מצב הכלכלה.

האזנה נעימה

הבנקים מחלקים לכם כסף זול, לא תקחו?
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןהבנקים מחלקים לכם כסף זול, לא תקחו?

פודקאסט מנועי הכסף, פרק 123, צילום: שאטרסטוק פודקאסט מנועי הכסף, פרק 123 | צילום: שאטרסטוק פודקאסט מנועי הכסף, פרק 123, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות