אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל הסכימה להגבלות על שימוש במידע - וקיבלה מהאיחוד האירופי אישור לרכוש את פיטביט צילום: אי.אף.פי

גוגל הסכימה להגבלות על שימוש במידע - וקיבלה מהאיחוד האירופי אישור לרכוש את פיטביט

ענקית הטכנולוגיה תשלם 2.1 מיליארד דולר עבור החברה הפועלת בתחום הטכנולוגיה הלבישה, ומחזיקה במידע על בריאות לקוחותיה; במסגרת ההסכמות בין גוגל לנציבות האירופית הוחלט, בין היתר, כי החברה תשמור את המידע על משתמשי פיטביט בנפרד מהמידע המשמש לפרסום ממוקד

17.12.2020, 18:03 | שירות כלכליסט

גוגל קיבלה היום (ה') אישור להיעדר ניגוד עניינים מהאיחוד האירופי, באשר להצעתה לרכוש את חברת פיטביט - הפועלת בתחום הטכנולוגיה הלבישה ומחזיקה במידע על בריאות לקוחותיה - תמורת 2.1 מיליארד דולר; זאת לאחר שהסכימה למגבלות לגבי האופן בו תשתמש במידע על בריאות המשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

העסקה משכה אש מצד שומרי סף של פרטיות מידע, ארגוני צרכנות ומתחרותיה של גוגל משני צידי האוקיינוס האטלנטי, עקב כוח השוק העצום של החברה והשימוש הפוטנציאלי שלה במידע על בריאות משתמשים לצורך פרסום ממוקד. פיטביט, שהייתה בעבר החברה המובילה בשוק הטכנולוגיה הלבישה, איבדה מנתח השוק שלה לאפל, שיאומי, סמסונג ו-וואווי בשנים האחרונות.  

מוצרים של פיטביט, צילום: אי.אף.פי מוצרים של פיטביט | צילום: אי.אף.פי מוצרים של פיטביט, צילום: אי.אף.פי

בנציבות האירופית אמרו שהגיעו להסכמות עם גוגל, שיהיו תקפות לעשר שנים עם אפשרות הארכה לעשר שנים נוספות, כדי לענות על חששות בנוגע לתחרות הוגנת. גוגל תאחסן את המידע על משתמשי פיטביט בנפרד מהמידע המשמש לפרסום ממוקד, ולא תשתמש במידע של פיטביט ומכשיריה בפרסומות. המשתמשים יוכלו לבחור האם לאחסן את מידע הבריאות שלהם בחשבון הגוגל או הפיטביט שלהם. ענקית הטכנולוגיה תשמר גישה למידע הרפואי של המשתמשים עבור אפליקציות תוכנה באמצעות תוכנת Fitbit Web API, מבלי לגבות על כך כסף, ובכפוף להסכמת המשתמשים. היא תמשיך לספק רישוי תוכנת API בחינם לתפקודי ליבה ליצרניות מכשירי אנדרואיד, שיאפשר לגאדג'טים שלהן לתפקד בסמרטפונים עם מערכת אנדרואיד.

מגוגל נמסר כי "אנו מאמינים שהעסקה הזאת תחולל חדשנות בתחום הטכנולוגיה הלבישה, ותאפשר לנו ליצור מוצרים שיעזרו לאנשים לחיות חיים בריאים יותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות