אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנרג'יאן השלימה את רכישת אדיסון ב-203 מיליון דולר

אנרג'יאן השלימה את רכישת אדיסון ב-203 מיליון דולר

חברת האנרגיה היוונית בריטית, המחזיקה במאגרי כריש-תנין, חתמה על ההסכם לרכישת נכסי הגז של הקבוצה האיטלקית; שווי העסקה לאחר ההתאמות נמוך ב-15% מהמחיר שדווח בקיץ האחרון, ושעמד אז על כ-240 מיליון דולר; המנכ"ל מתיוס ריגאס: "השלמת הרכישה היא אבן דרך משמעותית בדרכה של אנרג'יאן להפוך ליצרנית הגז העצמאית המובילה בים התיכון"

17.12.2020, 18:04 | ליאור גוטמן

חברת האנרגיה היוונית-בריטית אנרג'יאן מדווחת היום (ה') על חתימה רשמית לרכישת נכסי הגז של חברת אדיסון האיטלקית. שווי העסקה הסופי נקבע על כ-203 מיליון דולר, ירידה של כ-15% ביחס לשווי העסקה שדווח  בקיץ האחרון, שהיה סביב 240 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

אנרג'יאן פועלת בישראל מזה מספר שנים והיא הבעלים של מאגרי כריש ותנין, כמו גם שורת רישונות פוטנציאלים לחיפושי גז ונפט. הרכישה של נכסי הנפט של אדיסון כוללת מאגרים פעילים במצרים, איטליה,, מלטה, קוראטיה ובים הצפוני, ולטענת החברה סך המשאבים שבידיה מגיעים לכ-850 מיליון חביות נפט, מתוכם כ- 70% גז טבעי.

בחברה מחדדים שעם התחלת הפקת הגז ממאגר כריש, שצפויה ברבעון הרביעי של 2021, צפויה אנרג'יאן להגיע לקצב הפקה של 130 אלף חביות נפט ליום (boepd), מה שיהפוך אותה לטענתה לחברה הגדולה בתחומה הנסחרת בבורסה בלונדון.

מתיוס ריגאס, מנכ"ל אנרג'יאן, מסכם ש"השלמת הרכישה היא אבן דרך משמעותית בדרכה של אנרג'יאן להפוך ליצרנית הגז העצמאית המובילה בים התיכון".

המגעים בין אדיסון לאנרג'יאן החלו לפני כשנה וחצי, ובשעתו העסקה המדוברת כללה נכסי נפט גם בנורבגיה וגם באלג'יר, ובהיקף שדווח בזמנו בכ-850-750 מיליון דולר. החרגת נכסי הנפט של נורבגיה מהעסקה, איסור העברת השדות באלג'יר לידי חברה שנסחרת בבורסה בת"א,  ומשבר הקורונה, כיווצו לאורך התקופה את היקף הרכש, ובהתאם את הסכום, כאמור 203 מיליון דולר - הסכום נקבע לאחר שקלול הפרשי שערים וחישוב ההון הזמין שהיה בידי אדיסון בקופה. 

מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג'יאן | צילום: יריב כץ מתיוס ריגאס מנכ"ל אנרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות