אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות דיווח בטעות על 60 מונשמים צילום: איי אף פי

משרד הבריאות דיווח בטעות על 60 מונשמים

אתמול בבוקר דיווח המשרד בטעות כי 166 חולים מחוברים למכונות הנשמה, אבל בשעות הערב צנח המספר ל-106; מסתמן: קופות החולים יקימו מתחמי חיסון משותפים בפריפריה כדי להגדיל את מספר המתחסנים בישובים הקטנים בצפון ובדרום; 1,642 בני אדם אובחנו מחצות כחיוביים לקורונה, שיעור החיוביים עומד על 4.1%

18.12.2020, 19:14 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

19:15 - משרד הבריאות דיווח בטעות על 60 מונשמים

האם הנתונים שמפרסם משרד הבריאות על אודות חולי הקורונה מדויקים? נראה שלא תמיד. אתמול (חמישי) בבוקר דיווח המשרד כי 166 חולים מחוברים למכונות הנשמה. אבל בשעות הערב צנח המספר ל-106.

בדף הנתונים של משרד הבריאות נכתב כי המונשמים הם סך החולים בנגיף הקורונה, המחוברים למכונות הנשמה בבתי החולים. בתחילת החודש עמד מספר המונשמים על 83, ובימים האחרונים הוא עלה בהדרגה. אתמול הייתה קפיצה משמעותית במספר ולמשרד הבריאות לקח יותר מיממה כדי להסביר מהיכן נובעת הטעות.

אז מה ההסבר לכך? בתשובה לפניית ynet על השינוי הדרמטי בנתונים אמרו במשרד הבריאות כי "בימים האחרונים מספר המונשמים שהופיע בנתונים כלל כ-50 חולים שאינם מונשמים אלא נתמכים על ידי חמצן. בשונה מהדיווחים הרגילים, משום מה נכללו גם אלו שאינם מונשמים פולשנית, ולכן המספר היה גבוה יותר. תיקנו את הדיווח ומספר מונשמים פולשנית היום הינו 107".

ירון דרוקמן, אדיר ינקו, ynet

16:45 - 1,642 בני אדם אובחנו מחצות כחיוביים לקורונה, 4 חולים נוספים מתו

משרד הבריאות עדכן כי 1,642 בני אדם אובחנו מחצות ועד השעה 14:42 כחיוביים לקורונה. שיעור החיוביים עומד על 4.1% - נתון גבוה לעומת הימים האחרונים. עם זאת, מדובר בנתון לא סופי שעשוי להשתנות.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 717 חולי קורונה, 429 מהם במצב קשה. 105 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מפרוץ המגפה מתו בישראל 3,057 חולי קורונה – ארבעה מהם היום ו-63 מתחילת השבוע.

(ירון דרוקמן, ynet)

14:05 - מסתמן: קופות החולים יקימו מתחמי חיסון משותפים בפריפריה

בישיבות שהתקיימו בימים האחרונים בין קופות החולים למשרד הבריאות, התבשרו הקופות כי ביישובי הפריפריה הן ייאלצו לאחד כוחות ולפתוח מוקדים משותפים ביישובים קטנים. בריכוזי אוכלוסייה גדולים תקים כל קופת חולים בנפרד מתחם ייעודי למבצע החיסונים.

ואולם, יש לציין כי החלטה סופית בעניין טרם התקבלה והמכשול העיקרי בשלב זה הוא המחשוב, שכן פרטיו של כל מבוטח שיגיע להתחסן יוזנו במחשב ייעודי של קופת החולים שבה הוא חבר. בנוסף, ייתכן כי פיקוד העורף יהיה מעורב בתפעול מוקדי החיסון בפריפריה.

הקמת מוקדים משולבים של קופות החולים נבחנת ביישובים הבאים: בדרום - דימונה, שדרות, ערד, נתיבות ואופקים. בצפון: מג'דל כרום, סכנין, טמרה, כרמיאל, עכו, נהריה, כפר כנא, מראר, קצרין, חצור הגלילית וצפת.

במשרד הבריאות בוחנים את כמות בני ה-60 ומעלה ביישובים הללו, ומחר בערב תתקבל החלטה בישיבת זום שתתקיים ובה נציגי הקופות יקבלו הנחיות. בתוך כך, יש לציין כי קופות החולים הבהירו הבוקר (יום ו') כי החיסון גם במוקדי הפריפריה יינתן בשבוע רק על-פי הנחיות משרד הבריאות ומתחסנים שאינם משתייכים לקבוצות התעדוף לא יקבלו את החיסון.

11:30 - לקראת מבצע החיסונים: מנות החיסון הראשונות הגיעו לתל השומר

מנות החיסון הראשונות הגיעו למרכז הרפואי שיבא בתל השומר, לקראת תחילת מבצע החיסונים בבית החולים. הכמות שהגיעה הבוקר מספיקה ל-975 מחוסנים. לאחר התחסנותם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין, יתחסנו כחמישים עובדי בית החולים.

 

10:50 - גלנט הקים צוות שיכין תוכנית לאומית לצמצום פערי הלימודים - תוך שבוע

שר החינוך יואב גלנט מינה צוות מקצועי שייבחן ויגבש תמונת מצב המשקפת את הפערים החינוכיים והפדגוגיים בקרב תלמידי כיתות א'-ב'. כמו כן, הצוות התבקש להציג בתוך שבוע תוכנית פעולה לאומית לצמצום הפערים במערכת החינוך בכיתות אלו, שהצטברו בזמן "שנת הקורונה".

 

טבלת נדבקים לפי ישוב

חולים פעילים מול מחלימים

נדבקים כללי

מתים

(דורון ברויטמן)

08:40 - שיעור הבדיקות החיוביות - 3.6%

 

2,809 בני אדם אובחנו אתמול עם קורונה. מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (שישי) עולה כי שיעור הבדיקות שחזרו חיוביות מכ-79 אלף הבדיקות עומד על 3.6%.

תל השומר, צילום: איי אף פי תל השומר | צילום: איי אף פי תל השומר, צילום: איי אף פי

מתוך 416,231 בדיקות, שיעור החיוביים בשבוע האחרון עומד על 3.38%. בשבעת הימים האחרונים אובחנו בממוצע 2,241 חולים ביום - וישראל מתקרבת לרף ה-2,500 שנקבע כתנאי ל"ריסון מהודק".

ברחבי הארץ מאושפזים 419 חולים במצב קשה, מהם 105 מונשמים. מפרוץ המגפה נפטרו בישראל 3,050 בני אדם.

מוקדם יותר השבוע התבשרו נציגי הקופות כי בשלב הראשון יתחסנו חברי הצוותים הרפואיים ולאחר מכן בני 60 ומעלה ואזרחים שסובלים ממחלות כרוניות. בני זוגם של בני ה-60 ומעלה יזכו גם הם לחיסונים - גם אם הם צעירים יותר.

 

תחנות החיסון ייפתחו בהדרגה והתחנות הראשונות שצפויות להיפתח יהיו גדולות ובמרכזי אוכלוסייה משמעותיים. על פי הנאמר לקופות, תוך כ-10 ימים לאחר מכן עשויות להיפתח גם תחנות חיסון קטנות יותר. אף שקופות החולים מכבי ומאוחדת הודיעו אתמול שניתן לקבוע תור לחיסון לקורונה לבני 60 ומעלה כבר מהיום, מבדיקת ynet עולה כי לא בכל המוקדים ההוראה עודכנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות