אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היפנים מעלים ציפיות לגבי השנה הבאה: "הכלכלה תצמח ב-4%" צילום: בלומברג

היפנים מעלים ציפיות לגבי השנה הבאה: "הכלכלה תצמח ב-4%"

מדובר באומדן הגבוה יותר מתחזית הצמיחה שפורסמה ביולי לשנה הבאה ועומדת על 3.4%. לטענת הממשלה היפנית, חבילת התמריצים האחרונה בהיקף של 708 מיליארד דולר מסייעת להתאוששות הכלכלית של המשק במדינה יותר מהציפיות המוקדמות

18.12.2020, 16:48 | שירות כלכליסט

ממשלת יפן העלתה את תחזית הצמיחה שלה לשנה הפיסקלית הבאה הודות לחבילת התמריצים האחרונה שלה שנועדה להאיץ אתההתאוששות הכלכלית בעקבות הנזק שגרמה מגפת הקורונה. כלכלת יפן צפויה לצמוח ב-4% במונחים ריאליים בשנה הפיסקלית הבאה שתחל באפריל 2021, על פי האומדן העדכני של הקבינט היפני שפורסם היום (ו'). 

קראו עוד בכלכליסט

האומדן החדש גבוה מתחזית הצמיחה הקודמת של 3.4% שפורסמה ביולי. העלאת התחזית מתבססת על תוספת התקציב השלישית שאישרה הממשלה היפנית מוקדם יותר השבוע. 

מפעל ייצור של פנסוניק ביפן, צילום: בלומברג מפעל ייצור של פנסוניק ביפן | צילום: בלומברג מפעל ייצור של פנסוניק ביפן, צילום: בלומברג

החבילה הנוכחית היא בהיקף של 708 מיליארד דולר, ואמורה לעזור לכלכלה להתאושש מהאפקט שיצר הנגיף ברבעון השני. אם תתממש תחזית הצמיחה החזויה של 4% זו תהיה ההתרחבות הכלכלית המהירה ביותר של יפן מאז 1995 – השנה הראשונה שמידע לגביה זמין, כך הודיע הקבינט.

ממשלת יפן, שמצפה שהכלכלה תחזור לרמות הפעילות של לפני המגפה עד ינואר-מרץ 2022, באמצעות תמיכה ממשלתית נרחבת, גם הזהירה לגבי הסיכונים העתידיים, ואמרה שקובעי המדיניות חייבים לשים לב ל"סיכונים המאיימים על כלכלת יפן עקב השלכות המגפה על השווקים הפיננסיים".

הממשלה תשתמש בתחזיותיה כדי לסכם את תקציב המדינה לשנה הפיסקלית הבאה. הממשלה הגדילה את תחזית התכווצות התמ"ג שלה עבור השנה הפיסקלית המסתיימת במרץ 2021 למינוס 5.2%, מה שצפויה להיות ההתכווצות השנתית הגדולה ביותר בהיסטוריה המתועדת של יפן. קודם לכן חזתה הממשלה התכווצות של 4.5%.

מדד המחירים לצרכן נותר נמוך עקב הביקוש החלש וקמפיין ההנחות של הממשלה על נסיעות, שנועד לתמוך בתעשיית התיירות. מדד המחירים לצרכן צפוי לרדת ב-0.6% בשנה הנוכחית, זאת לעומת ירידה של 0.3% שנחזתה קודם לכן. בשנה הפיסקלית 2021 אמור המדד לעלות ב-0.4%, כך הודיעה הממשלה, לאחר שהורידה אותו מעט מ-0.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות