אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי להבות, בו-זמנית: תקלה בבתי הזיקוק בחיפה צילום: שחר שר

שתי להבות, בו-זמנית: תקלה בבתי הזיקוק בחיפה

תושבים רבים נבהלו מהלהבות הגדולות שבערו בשני לפידים, והפיצו עשן רב. מבתי הזיקוק נמסר כי מדובר היה בשחרור גזים עקב נפילת מדחס לייצור בנזין. פעילה למען איכות הסביבה: "חנוק(כ)ה במפרץ חיפה. חייבים לפנות מכאן את התעשיות המזהמות"

18.12.2020, 20:09 | אחיה ראב"ד, ynet

תקלה חריגה במתחם בתי הזיקוק בחיפה: שני לפידים בערו הערב (ו') בחוזקה, בו-זמנית, ופלטו כמות גדולה של עשן. תושבים רבים דיווחו על התקלה, וחששו שמדובר אולי בשריפה של ממש. מבתי הזיקוק נמסר כי הלפידים החלו לבעור עקב נפילת מדחס במתקן לייצור בנזין, ובשל כך שוחררו עודפי הגזים ל"טיפול בטיחותי" בשני לפידים. "נכון לעכשיו, האירוע הסתיים. נמשיך לעדכן במקרה הצורך", הוסיפו בבתי הזיקוק.

קראו עוד בכלכליסט

באיגוד ערים לאיכות הסביבה במפרץ חיפה מסרו כי נצפה עשן שחור כהה, "המעיד על כך שלא כל הגזים נשרפים", לדבריהם. באיגוד הוסיפו: "מבדיקה שערך כונן האיגוד נמסר על הפסקת פעילות של אחד המתקנים בבז"ן ואנו מתחקרים את הארוע". 

התקלה בבתי הזיקוק בחיפה, צילום: שחר שר התקלה בבתי הזיקוק בחיפה | צילום: שחר שר התקלה בבתי הזיקוק בחיפה, צילום: שחר שר

 

עו"ד שרית גולן, יו"ר איגוד הערים, מסרה: "בזמן שמשפחות יושבות סביב שולחן השבת הן נאלצות לחזות במראות אימים של לפידים בוערים תוך פליטות חומרים רעילים לאוויר. התקלה הזאת כמו תקלות נוספות המתרחשות במתחם בז"ן פעם אחר פעם מחזקות את עמדת איגוד ערים שיש לפנות מלב האוכלוסייה את התעשייה הפטרוכימית וזאת ההחלטה שוועדת המנכ"לים חייבת לקבל על מנת למנוע את שלל הסכנות הנשקפות ממתחם זה לציבור".

 

ד"ר רוויטל גולדשמיד, פעילה מרכזית בארגוני הסביבה בחיפה, מסרה: "הערב שישי, חנוק(כ)ה במפרץ חיפה. אם מישהו עוד היה צריך הוכחה למה חייבים לפנות מכאן את התעשיות המזהמות. הלפיד הוא אולי מתקן חירום אבל מגה-להבה מעידה על תקלה. עוד תקלה שנפלטת לאוויר שלנו!".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות