אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סגר בלונדון: בבריטניה חוששים מהתפרצות מוטציה של נגיף הקורונה צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

סגר בלונדון: בבריטניה חוששים מהתפרצות מוטציה של נגיף הקורונה

חמישה ימים לפני חג המולד, לונדון נכנסת לסגר נוסף וכל החנויות בה נסגרות; בשורה לעובדי גוגל: בדיקות קורונה בחינם; פורד וג'נרל מוטורס לא יחייבו עובדים להתחסן נגד קורונה; הודו: יותר מ-10 מיליון בני אדם נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה, מספר המתים הגיע ל -145 אלף

19.12.2020, 20:38 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

18:30 - ג'ונסון משנה את הרמזור ומטיל סגר על לונדון

 

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בלונדון ודרום מזרח אנגליה הודיע בוריס ג'ונסון על הגבלות חדשות, שיחולו על מיליוני אזרחים. ראש ממשלת בריטניה הוסיף דרגה חדשה, רביעית, לתוכנית הרמזור. ממחר ייכנסו לתוקף בדרום מזרח אנגליה - אזור שבו חיה שליש מאוכלוסיית אנגליה - הגבלות בדרגה 4. למעשה מדובר בסגר, גם אם חלקי בלבד.

 

כעת ההגבלות בלונדון ובסביבותיה הן בדרגה 3. הרשויות אוסרות על תושבי האזור להתקהל בחללים סגורים, ופעילות המסעדות ובתי הקפה מוגבלת למשלוחים בלבד. ג'ונסון אמר הערב שתושבי האזור "חייבים להישאר בבית" לפחות עד 30 בדצמבר, וביטל את ההקלות שתוכננו לחג המולד.  

 

ר"מ בריטניה בוריס ג ר"מ בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: אם סי טי ר"מ בריטניה בוריס ג

במסגרת ההגבלות החדשות עסקים שאינם חיוניים יהיו חייבים להיסגר. התושבים נדרשים להישאר בבתים למעט במקרים הכרחיים כמו יציאה לעבודה, אך הממשלה ממליצה להם לעבוד מהבית. לא צויין אם בתי הספר ייפתחו אחרי חופשת חג המולד.

 

תושב האזור רשאי לפגוש במקום ציבורי (בחלל פתוח, לא ניתן לארח בבתים) רק אדם אחד שאינו ממשק הבית שלו, והמפגשים החברתיים בחג המולד אסורים. תושבי אזור 4 לא רשאים לעזוב את האזור, ושאר האזרחים מתבקשים שלא להגיע לשם.

 

מספר הנדבקים באנגליה זינק בשבועיים האחרונים, בעקבות מוטציה של נגיף הקורונה שלפי מדענים מדבקת הרבה יותר (עד 70%). "אני יודע כמה חשוב לסבים ולסבתות לפגוש את הנכדים והנכדות. אבל כשהנגיף משנה את הדרך שבה הוא תוקף, אנחנו חייבים לשנות את הדרך שבה אנחנו מתגוננים מפניו", אמר ראש הממשלה בנאום לאומה.

 

בשבוע שעבר הפכה בריטניה לראשונה במערב שמתחילה לחסן את אזרחיה נגד הנגיף. למרות שג'ונסון ויועציו מאמינים שהחיסונים יעילים, הוא אמר שלאור התפשטות המוטציה הממשלה חייבת להגיב במהירות. ג'ונסון הדגיש שהוא מודע לתחושות הקשות שמעוררות ההגבלות לקראת חג המולד. "אני יודע כמה אנשים יהיו מאוכזבים, אבל אין לי ברירה". ג'ונסון אמר בשישי שהוא מקווה שאנגליה לא תזדקק לסגר שלישי אחרי חג המולד.

באופוזיציה תקפו את ג'ונסון והממשלה השמרנית. "לבם של מיליוני אנשים נשבר כתוצאה מהחדשות האלה, שביטלו את התוכניות שלהם לחג המולד בעוד פחות משבוע", אמר קיר סטראמר, מנהיג הלייבור. "בתקופה של משבר לאומי העם הבריטי רוצה מנהיגות ברורה והחלטית. כל מה שאנחנו מקבלים מבוריס ג'ונסון זה בלבול וחוסר החלטיות".

בריטניה דיווחה היום על 27,052 נדבקים ועל 534 שמתו מהנגיף ביממה. מקדם ההדבקה נע בין 1.1 ל-1.2. במהלך משבר הקורונה וויילס סקוטלנד וצפון אירלנד רשאיות להחליט על הנחיות בעצמן.

 

 

17:08 - בריטניה: ג'ונסון צפוי להחמיר את הגבלות הקורונה בלונדון ואזורים נוספים

 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון צפוי להודיע על החמרת הגבלות הקורונה (רמה 4) בלונדון ובדרום מזרח המדינה, כמו גם אזורים נוספים. כך סיפרו גורמים בממשלה הבריטית לרשת BBC המקומית. בצל חג המולד שיצוין בעוד כשבוע, ג'ונסון אף צפוי להכריז על הקשחת ההגבלות הונגעות להתקהלות משפחות.

 

16:30 - פנמה: כדי להוריד את תחלואת הקורונה - הפרדה מגדרית במרכזי הקניות

 

שר הבריאות של פנמה, לואיס סוקר, הודיע שהחל מיום שני יוטלו מחדש במדינה הגבלות על תנועת האזרחים כדי להיאבק בזינוק בתחלואת נגיף הקורונה. כחלק מההגבלות החדשות תהיה הפרדה מגדרית בין גברים לנשים במרכזי הקניות, וכל מגדר יוכל לצאת לקניות בימים שונים. בחג המולד ובראש השנה האזרחית החדשה יהיה סגר מלא לשני המינים. ביום חמישי רשמה פנמה 3,348 מקרים חדשים של נדבקים בקורונה ו-42 מקרי מוות - שיא יומי מפרוץ המגפה בשתי הקטגוריות.

 

14:55 - פורד וג'נרל מוטורס לא יחייבו עובדים להתחסן נגד קורונה

יצרניות הרכב האמריקאיות ג'נרל מוטורס ופורד לא יחייבו את העובדים להתחסן נגד קורונה, זאת על אף שהוועדה להזדמנויות שוות בתעסוקה קבעה כי ניתן לחייב עובדים להתחסן. שתי החברות מסרו כי הן מתכוננות להפצת החיסונים בקרב העובדים, אך לא סיפקו פרטים נוספים מעבר לכך.

מטה ג מטה ג'נרל מוטורס מטה ג

בפיאט קרייזלר לא הכריזו אם בכוונתם לחייב עובדים להתחסן. החברה האמריקאית-איטלקית מסרה כי הקימה "צוות שכולל אנשי מקצוע בתחום הרפואה, שבוחנים מהי הגישה האפקטיבית ביותר להפצת החיסונים". נשיא איגוד עובדי הרכב רורי גאמבל אמר כי אינו חושב שיש לחייב את 400 אלף העובדים שהאיגוד מייצג להתחסן, אך הוא מעודד את כולם לעשות זאת.

13:20 - בדיקות קורונה חינם לעובדי גוגל

גוגל הודיעה כי תתחיל לספק בחינם לעובדים שלה בדיקות שבועיות לגילוי קורונה. החברה כבר שכרה את שירותי BioIQ לביצוע הבדיקות, ואף הודיעה כי תחלק בדיקה ביתית של דגימות מהאף לעובדים במשרה מלאה בארה"ב ולמתמחים. מדובר בסביבות 90 אלף עובדים, כך לפי הודעה שמסרה החברה לאתר CNBC.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

הבדיקות עולות 50 דולר כל אחת, והן יהיו זמינות גם לעובדים מחוץ לארה"ב החל מהחודש הבא. דובר של גוגל מסר כי ההמלצה היא להיבדק פעם בשבוע, אך זו לא תהיה חובה. לעובדים תהיה האפשרות להזמין עד שתי בדיקות בשבוע, והערכות יגיעו בתוך שלושה ימים מרגע ההזמנה. לפי החברה, גם עובדים זמניים ועובדי קבלן במשרדים שלה ובמרכזי הנתונים ברחבי ארה"ב יקבלו גישה לשירות בדיקות חינם. לפי הדובר, מכיוון שנדבקים אסימפטומטים בקורונה ממשיכים להפיץ את הנגיף, הם רצו להפוך את הבדיקות לנגישות יותר לעובדים כדי להימנע מהפצת המגפה. במקביל, החברה הודיעה לאחרונה כי העבודה מהבית תימשך לפחות עד ספטמבר 2021.

12:20 - שווייץ: אושר החיסון נגד קורונה של פייזר ו-bioNTech

רגולטורית התרופות השווייצרית Swissmedic אישרה את החיסון נגד נגיף הקורונה של חברות פייזר ו-bioNTech. "על פי הממצאים, רמת ההגנה מפני הנגיף שבעה ימים לאחר קבלת מנת החיסון השנייה היא יותר מ-90%", נכתב באתר החברה. 403,989 בני אדם בשווייץ נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה, מהם 6,561 מתו.

11:25 - הקורונה ברוסיה: יותר מ-50 אלף בני אדם מתו מפרוץ המגפה

הרשויות ברוסיה דיווחו כי ביממה האחרונה מתו 585 בני אדם כתוצאה מסיבוכי נגיף הקורונה, ובכך עלה מניין המתים במדינה מפרוץ המגפה ל-50,347. בנוסף, 28,209 בני אדם אובחנו כנדבקים בנגיף ביממה האחרונה, ובכך עלה מספר הנדבקים ברוסיה ל-2,819,429 בני אדם.

09:50 - הודו: יותר מ-10 מיליון בני אדם נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה

משרד הבריאות בהודו דיווח כי ביממה האחרונה אובחנו 25,152 בני אדם כנדבקים בקורונה, ובכך מספר הנדבקים מפרוץ המגפה במדינה חצה את רף ה-10 מיליון. בנוסף, 347 בני אדם בהודו מתו ביממה האחרונה כתוצאה מסיבוכי הנגיף, ובכך עלה מניין המתים במדינה ל-145,136. בהודו שוקלים לבקש אישור חירום לחיסונים נגד קורונה של חברות אסטרזניקה, פייזר ובהרט ביוטק המקומית.

 

בדיקות קורונה בהודו, צילום: אי אף פי בדיקות קורונה בהודו | צילום: אי אף פי בדיקות קורונה בהודו, צילום: אי אף פי

 

09:45 - טורקיה: שריפה פרצה במחלקה לטיפול נמרץ של ביה"ח - 8 חולי קורונה נהרגו

שמונה חולי קורונה נהרגו במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים בעיר גזיאנטפ שבדרום טורקיה, כתוצאה משריפה שפרצה במחלקה. על פי סוכנות הידיעות "אנאדולו", גליל חמצן שהתפוצץ הוא הגורם לשריפה. 14 חולים נוספים שאושפזו במחלקה הועברו לבתי חולים אחרים. אתמול רשמה טורקיה שיא במספר המתים היומי מקורונה - 246 בני אדם מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. 17,610 בני אדם בטורקיה מתו מקורונה מפרוץ המגפה, וכמעט שני מיליון נדבקו.

 

08:20 - גרמניה: 702 בני אדם מתו מקורונה ביממה האחרונה

הרשויות בגרמניה דיווחו כי 31,300 בני אדם אובחנו כנדבקים בקורונה ביממה האחרונה, ו-702 מתו כתוצאה מסיבוכי הנגיף. מפרוץ המגפה, 1,471,238 בני אדם במדינה נדבקו בקורונה, מהם 25,640 מתו. גרמניה תתחיל את מבצע החיסונים נגד הנגיף ב-27 בדצמבר, כשהראשונים לקבל את מנות החיסון של חברות פייזר ו-BioNTech יהיו קשישים בבתי אבות. 

 

08:00 - אוסטרליה: סגר הוטל על כרבע מיליון תושבים בסידני

סגר הוטל על כרבע מיליון תושבים בחופים הצפוניים של העיר סידני באוסטרליה, והם הונחו להישאר בבתיהם עד יום רביעי. זאת לאחר שאובחנו באזור 13 נדבקים נוספים בנגיף הקורונה. בכך עלה ל-39 מניין הנדבקים בהתפרצות הנוכחית באזור סידני. ייתכן שבימים הקרובים יוטלו מגבלות בכל רחבי סידני, העיר המאוכלסת ביותר במדינה.

בתוך כך ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה, הכריז על סגר במדינה בחג המולד ובשנה האזרחית החדשה. חנויות לא חיוניות ייסגרו בין התאריכים 27-24 בדצמבר, 31 בדצמבר עד 3 בינואר וכן ב-5 וב-6 בינואר. בימים אלה יורשו האזרחים לצאת מבתיהם רק לצורך עבודה, מסיבה בריאותית או במקרה חירום. החנויות יוכלו להיפתח בין 28 ל-30 בדצמבר וב-4 בינואר ואנשים יורשו לצאת מבתיהם באותם ימים. עם זאת, הברים והמסעדות יישארו סגורים לאורך כל תקופת החגים.

ר"מ איטליה, ג ר"מ איטליה, ג'וזפה קונטה | צילום: איי אף פי ר"מ איטליה, ג

משרד הבריאות של מקסיקו דיווח כי ביממה האחרונה אובחנו 12,248 נדבקים חדשים בקורונה ועוד 762 חולים מתו מהנגיף. בכך עלה ל-117,249 מספר המתים במגפה במדינה. יום קודם לכן אובחנו 11,799 נדבקים ומתו 718 חולים.

בברזיל אובחנו ביממה האחרונה עוד 52,544 נדבקים בנגיף הקורונה, ומתו 823 חולים. כך עולה מנתוני משרד הבריאות במדינה. יום קודם לכן אובחנו 51,451 נדבקים ומתו 774 חולים. מפרוץ המגפה מתו בה בברזיל 185,650 בני אדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות