אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל מקפיאה התקשרות עם ספקית שלא שילמה שכר מלא לעובדים צילום: רויטרס

אפל מקפיאה התקשרות עם ספקית שלא שילמה שכר מלא לעובדים

לאחר שעובדים במפעל חברת וויסטרון הטייוואנית בהודו הסבו נזק במיליונים לציוד ולמכשירי אייפון, ערכה אפל בדיקה וגילתה הפרות שכר מצד הספקית. באפל דורשים טיפול מיידי בבעיות לפני חידוש ההתקשרות

19.12.2020, 19:16 | שירות כלכליסט
אפל הודיעה כי לא תעבוד עם הספקית וויסטרון מטייוואן עד שהחברה לא תנקוט בפעולות לטפל בעיות שנתגלו במפעל שלה בהודו. כך לפי דיווח ברויטרס.  

קראו עוד בכלכליסט

בדיקה שערכו באפל בעקבות מקרי אלימות במפעל בדרום מחוז קרנטאקה בסוף השבוע שעבר, מצאה הפרות של תקנון ההתנהגות של החברה לספקים, כך לפי הצהרה שפרסמה ענקית הטכנולוגיה.

עוד נטען כי בוויסטרון לא הטמיעו תהליכי ניהול שעות עבודה הולמים, מה שהוביל "לעיכובים בתשלומי השכר עבור חלק מהעובדים באוקטובר ונובמבר". לפיכך, בחברה ציינו כי בכוונתם לעקוב אחר ההתקדמות של וויסטרון ביישום השינויים. "המטרה העיקרית שלנו היא לוודא שכל העובדים זוכים ליחס מכבד וראוי, ומקבלים שכר מלא", נמסר בהצהרה.

המפעל של חברת וויסטרון בהודו, צילום: רויטרס המפעל של חברת וויסטרון בהודו | צילום: רויטרס המפעל של חברת וויסטרון בהודו, צילום: רויטרס

וויסטרון פרסמה אף היא הצהרה ובה מודים בחברה כי חלק מהעובדים במפעל ההודי לא קיבלו שכר מלא, והודיעו כי פיטרו מנהל בכיר שהיה אחראי לפיקוח על הפעילות בהודו.

הבדיקה של אפל החלה לאחר שביום שבת שעבר עובדי קבלן הזועמים על כך שלא קיבלו שכר הרסו ציוד ומכשירי אייפון במפעל. פעולות שגרמו להפסדים במיליוני דולרים לוויסטרון ואילצה אותה לסגור את המפעל.

המפעל ממוקם במרחק של כ-50 ק"מ מבנגלור, ואחראי על הרכבת מכשירי אייפון. הוא החל לפעול מוקדם יותר השנה. "זהו מתקן חדש ואנחנו מכירים בכך שביצענו שגיאות בעת ההתרחבות", נמסר בהצהרה שפרסמה חברת וויסטרון. "חלק מההליכים שהטמענו לניהול כוח האדם והתשלומים צריכים להשתדרג ולהשתפר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות