אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטיפול בזיהום קרקעות, לתחבורה: משה שמעוני בדרך ליו"ר הרכבת צילום: באדיבות החברה לשירותי איכות הסביבה

מטיפול בזיהום קרקעות, לתחבורה: משה שמעוני בדרך ליו"ר הרכבת

דירקטוריון החברה אישר את המינוי, שטעון את אישורה של ועדת גילאור למינויים בכירים בשירות הציבורי. שמעוני הוא יו"ר החברה לשירותי איכות הסביבה. רכבת ישראל פועלת מאז פברואר האחרון ללא יו"ר קבוע, לאחר פרישתו של היו"ר הקודם דן הראל

19.12.2020, 22:28 | ליאור גוטמן

חברת רכבת ישראל מדווחת לפני שעה קלה (שבת) שעו"ד משה שמעוני אושר בימים האחרונים בדירקטוריון לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה. שמעוני (52), מכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון של החברה לשירותי איכות הסביבה (ESC), אליה הגיע מנבחרת הדירקטורים הממשלתית.

קראו עוד בכלכליסט

החברה לשירותי איכות סביבה הוקמה בשנת 1990 במטרה לטפל בפסולות המסוכנות המיוצרות במדינה. באוקטובר 2015 קבע קבינט הדיור כי החברה לשירותי איכות הסביבה תשמש כזרוע ביצוע לשיקום קרקעות המדינה. בשנת 2019, אישר צוות מנכ"לים את יישום ההכרה בחברה כזרוע ביצוע של המשרד להגנת הסביבה גם לעניין שיקום מטמנות, ואילו בינואר האחרון נחשף בכלכליסט שהחברה בדרך להנפקת מניות מיעוט.

משה שמעוני, צילום: באדיבות החברה לשירותי איכות הסביבה משה שמעוני | צילום: באדיבות החברה לשירותי איכות הסביבה משה שמעוני, צילום: באדיבות החברה לשירותי איכות הסביבה

שמעוני כיהן בעבר כמנכ''ל משרד הדתות, יו"ר מועצת שירות התעסוקה הישראלי, מנכ''ל הקריה האקדמית אונו בירושלים והוא משמש כדח"צ בחברת ההשקעות בנדל"ן אאורה, שעוסקת ביזום ובנייה למגורים בישראל ומזרח אירופה.

רכבת ישראל פועלת מאז פברואר האחרון ללא יו"ר קבוע, זאת לאחר פרישתו של היו"ר הקודם דן הראל. בשבועות האחרונים נרשם ניסיון לאשר את פעיל הליכוד אנדריי אוזן לתפקיד דירקטור ברכבת, מה שאולי היה מוביל למינויו כיו"ר החברה, אולם כפי שפורסם בכלכליסט, בסבב האישורים האחרון שבוצע בתחילת דצמבר מועמדותו של אוזן לא אושרה על ידי ועדת גילאור.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות