אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצצה ראשונה: כך ייראה המתחם התיירותי החדש שמקימה עמותת אלע"ד בירושלים הדמיה: אפרת כהן, ארכיון עיר דוד

הצצה ראשונה: כך ייראה המתחם התיירותי החדש שמקימה עמותת אלע"ד בירושלים

אתר בו התגלו כותרות האבן המלכותיות מימי הבית הראשון

20.12.2020, 11:31 | בשיתוף עמותת אלע"ד

בימים אלו הולך ונבנה בארמון הנציב בירושלים מרכז תיירותי חדש שצפוי לשנות את מפת התיירות בעיר. הפרויקט שיצא לדרך בחודשים האחרונים הינו פרי שיתוף פעולה של עמותת אלע"ד (אל עיר דוד), משרד התיירות, עיריית ירושלים, המשרד לענייני ירושלים וקרן קיימת לישראל והוא מנוהל ומבוצע על ידי החברה הממשלתית לתיירות.

פרוייקט ארמון הנציב בירושלים – מרכז תיירותי 

במסגרת הפרויקט אשר השלמתו צפויה כבר במהלך 2021, יוקם מרכז מבקרים בן שלוש קומות אשר יופעל על ידי עמותת אלעד אשר מפעילה אתרי תיירות נוספים בירושלים: בעיר דוד, ביער השלום ובגן הלאומי עמק צורים. המבנה ישתרע על פני שלוש קומות ויאפשר לתיירים הפוקדים את המקום להשקיף אל העיר העתיקה של ירושלים ולהתחבר להיסטוריה של העיר באופן חוויתי. בקומה העליונה של המבנה תוצב תצפית שתאפשר מבט מדרום אל ירושלים הקדומה: אגן העיר העתיקה, עיר דוד והר הבית. בקומת הביניים יופעל מיצג שיעשה שימוש בטכנולוגיות חדשניות ויחשוף את המבקרים לעברה של ירושלים ולסיפוריה המרכזיים, על גבי הטופוגרפיה הנוכחית. בקומת המסד של המבנה יוצב מרכז מידע לתיירים ומסעדה. מקומה זו צפויה לצאת גם אומגה שתגיע עד ליער השלום ותהווה אטרקציה תיירותית נוספת.

הדמייה: מרכז התיירות החדש שמקימה עמותת אלע"ד בארמון הנציב., הדמיה: אפרת כהן, ארכיון עיר דוד הדמייה: מרכז התיירות החדש שמקימה עמותת אלע"ד בארמון הנציב. | הדמיה: אפרת כהן, ארכיון עיר דוד הדמייה: מרכז התיירות החדש שמקימה עמותת אלע"ד בארמון הנציב., הדמיה: אפרת כהן, ארכיון עיר דוד

במהלך חפירות ההצלה שביצעה רשות העתיקות במהלך החודשים האחרונים כהכנה להקמת הבניין, נחשפו שלוש כותרות אבן מלכותיות בנות כ-2700 שנה והעלו את חשיבותו של הפרויקט, אשר מופעל על ידי העמותה - אלע"ד, אף יותר.

לדברי מנהל החפירה, הארכיאולוג יעקב ביליג מרשות העתיקות: "מדובר בתגלית מרגשת ביותר. זו הפעם הראשונה שמתגלים דגמים מוקטנים של כותרות הענק הפרוטו-איאוליות מהסוג שנמצא עד כה בממלכות יהודה וישראל, שם הן שולבו מעל שערי ארמונות המלכים. רמת הביצוע בעבודה על הכותרות הנוכחיות היא הטובה ביותר שנראתה עד היום, ורמת השתמרותם של הפריטים נדירה".

האבן המפוארת, הדמיה: סטודיה סטודיו ליליקה, ארכיון עיר דוד האבן המפוארת | הדמיה: סטודיה סטודיו ליליקה, ארכיון עיר דוד האבן המפוארת, הדמיה: סטודיה סטודיו ליליקה, ארכיון עיר דוד

עמותת אלע"ד נרגשת לבשר על הפתיחה

לדברי אוריה דסברג, סמנכ"לית הפיתוח של עמותת אלעד ("אל עיר דוד") "מה שחשבנו שזיהינו בפעם הראשונה כמיקום מושלם למבנה מרכזי וכתצפית על ירושלים הקדומה, גילו אנשי המלוכה והאצולה של ירושלים שהתגוררו במבנה הזה כבר לפני 2700 שנה כאשר כבר אז מיקמו במקום מבנה מלכותי". לדבריה, "ממלכת יהודה מתעוררת לחיים ומאפשרת לנו גם כיום להתחבר באופן חדש אל התנ"ך ואל ההיסטוריה של ירושלים. מבקרים מהארץ ומהעולם פוקדים כבר כיום את טיילת ארמון הנציב עם כניסתם לסיור בירושלים ואנחנו מאמינים שהמתחם החדש ישמש עוגן תיירותי ויגדיל באופן דרמטי את מספר המבקרים במקום".

עמותת אלעד נרגשת לשתף כי האתר התיירותי החדש שצפוי לקלוט מיליוני תיירים מידי שנה, ישמש כשער דרומי לירושלים הקדומה ויספק חוויה ייחודית, רב חושית ומעוררת סקרנות לגבי המשך הסיור בעיר.

לדף הממצא באתר עיר דוד >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות