אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מתניהו אנגלמן מציג: הרס שיטתי של משרד מבקר המדינה

דוחות המבקר הפכו בתקופת אנגלמן ל"מעודנים", כאלה שלא מטילים אחריות אישית ועם גישה שאומרת שאסור להסתכל רק על השלילי. אבל הוא הגדיל לעשות לאחרונה כשהחליט לפרק את האגף לחקירות שחיתות. אסור לחברי הכנסת לעבור על כך בשקט

20.12.2020, 15:33 | רועי ברגמן

שנה וחצי אחרי שנכנס לתפקיד מבקר המדינה כבר אפשר לומר: מתניהו אנגלמן עומד בציפיות כשהוא הופך את משרדו מאבן יסוד בדמוקרטיה הישראלית למוסד מיותר וחסר שיניים.

לא כל מה שיוצא ממשרד המבקר מייצר שינוי במציאות, אבל דוחות הביקורת שלו חשובים כי הם מאירים בזרקור את הפינות החשוכות במוסדות השלטון.

אלא שמאז שאנגלמן נכנס לתפקיד הוא הורס בשיטתיות את כל מה שמשרד המבקר אמור לעשות: דוחות המבקר הפכו בתקופתו ל"מעודנים", כאלה שלא מטילים אחריות אישית ועם גישה שאומרת שאסור להסתכל רק על השלילי – צריך לתת גם פידבק חיובי.

מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה, צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה | צילום: עמית שאבי מתניהו אנגלמן, מבקר המדינה, צילום: עמית שאבי

אבל כל אלה לא משתווים להחלטה של אנגלמן בשבועות האחרונים לפרק את האגף לתפקידים מיוחדים, אגף שהתמחה בחקירות שחיתות וחקר בין היתר את פרשיות השחיתות של אולמרט, פרשת מעונות ראש הממשלה וגם ביקורת על ההתנהלות הפיננסית של בית הנשיא בתקופת פרס.

במקומו אנגלמן החליט להקים אגף לענייני סייבר, מטרה ראויה ומתבקשת, אבל לא ברור למה אגף כזה צריך לבוא על חשבון האגף לחקירות שחיתות.

ההחלטה של אנגלמן מייצרת פתח לעצימת עיניים מול שחיתות ציבורית. וכשראש הממשלה שמינה אותו, סוחב על גבו שלושה כתבי אישום, מדובר בהחלטה שלחברי הכנסת אסור לעבור עליה בשקט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות