אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזרחי טפחות נכנס למימון בתחום הקנאביס

מזרחי טפחות נכנס למימון בתחום הקנאביס

הבנק העמיד אשראי של 20 מיליון שקל לחברת טוגדר. הבנק גם קיבל אופציות בחברה, מה שמעיד על כוונתו להיכנס לפעילות בתחום ההשקעות הריאליות

20.12.2020, 16:07 | עירית אבישר

מזרחי טפחות ממשיך להגביר חשיפה לתחומי מימון חדשים, בכדי להקטין את משקל תיק המשכנתאות מסך פעילותו. הבנק, בניהולו של משה לארי החליט באחרונה להתחיל ולהיכנס לפעילות בתחום המימון לחברות קנאביס.

היום הודיעה חברת הקנאביס טוגדר כי חתמה על הסכם מימון מול הבנק בהיקף של 20 מיליון שקל. מחצית מהסכום הוא באשראי להון חוזר בהיקף של 10 מיליון שקל, ועוד הלוואה בהיקף של 10 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

משה לארי מנכ"ל בנק מזרחי טפחות משה לארי מנכ"ל בנק מזרחי טפחות משה לארי מנכ"ל בנק מזרחי טפחות

בנוסף לכך טוגדר תקצה לבנק אופציות המירות למניות. העסקה הזו, שכוללת גם אפשרות לכך שהבנק יחזיק במניות החברה, מסמלת את כוונת הבנק להיכנס לפעילות בתחום ההשקעות הריאליות, תחום שבו לא היה פעיל עד כה, ושקיים בהיקפים לא מבוטלים בבנקים הגדולים.

מימון זה מצטרף לעסקת מימון נוספת שעשה הבנק בתחום הקנאביס הרפואי, כשהעמיד מימון של 10 מיליון שקל לחברת פנאקסיה ישראל. במזרחי טפחות החליטו להיכנס למימון בתחום זה, כאשר הקירטוריונים במתן האשראי הוא שמדובר בחברות שגייסו לפחות 15 מיליון שקל, ושיש להן הכנסות שנתיות של 10 מיליון שקל לפחות.

כאמור הרקע להכניסה לתחום הקנאביס והההשקעות הריאליות הוא הרצון של הבנק לגוון את תמהיל הפעילות. מזרחי טפחות הוא כיום השחקן הגדול ביותר בתחום המשכנתאות, שמהוות יותר מ-60% מתיק האשראי שלו. בבנק עשו בשנים האחרונות מאמץ להגדיל פעילות בתחום האשראי העסקי, מאמץ שככל הנראה רק יילך ויגבר בשנים הקרובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות